Saunovacia sezóna začína

Po turistike a k chladným večerom padne vhod poriadne sa vyhriať. Saunovacia sezóna začína a tu je niekoľko tipov, kam za saunou či horúcou kaďou na juhu Nízkych Tatier a Slovenskom Rudohorí.

Mnoho menších penziónov má svoje wellnessy, ale tie sú zväčša prístupné len pre ubytovaných hostí. Pozrieme sa teda na niekoľko wellnessov a spa, ktoré sú dostupné aj pre hostí „zvonku“.

Hotelové spa

Hotel Partizán

Najkomplexnejšiu ponuku dostanete v Hoteli Partizán**** na Táľoch. Majú oddelený vodný svet pre deti, saunový svet pre rodiny s deťmi aj samostatný saunový svet s vírivkou výhradne pre dospelých. Oddychové zóny, suché sauny aj vírivky ponúkajú nádherné výhľady do lesa. Napriek tomu, že si udržiavajú vysoký štandard kvality, snažia sa neplytvať a myslia aspoň trochu eko. Vyzývajú hostí, aby osušky, ktoré nepoužili, vrátili v neporušenom stave a namiesto jednorazových plastových pohárov používajú umývateľné.

Ďalšie hotely pod Chopkom

Menšie, ale o to útulnejšie wellneská nájdete v ďalších hoteloch na juhu pod Chopkom, napr. Hotel Bystrá*** a Hotel Stupka***. Hotel Bystrá ponúka vodný aj saunový svet. Vodný svet je prístupný pre rodinky s deťmi, ale do saunového sveta chodia relaxovať len dospelí. V Hoteli Stupka máte okrem klasiky k dispozícii bazén so slanou vodou, čo znamená menej chémie.

Hotel Zerrenpach

Hotel Zerrenpach*** má útulné spa s komornou atmosférou. Pri ošetreniach používajú slovenskú prírodnú kozmetiku DULCIA, ktorá má svoje korene práve v Osrblí.

Hradný wellness Predná hora

Ak sa nachádzate na východnom konci regiónu, v tom najpravšom Horehroní pod Kráľovou hoľou (Telgárt, Šumiac), najbližšie to máte do Hradného wellness v Prednej Hore. Wellnes je rozdelené na staršiu a novšiu časť, k dispozícii máte všetky druhy saunovania, poriadny ochladzovací bazén, vonkajšiu aj vnútornú vírivku. A po relaxe sa môžete osviežiť remeselným pivom z vlastnej výroby.

Odporúčam vždy volať dopredu, či je momentálne priestor pre nehotelových hostí. Exponované dni, napr. v sobotu večer, bývajú wellnesy dosť plné. Najmenej návštevníkov bude samozrejme v nedeľu a pondelok. Niekedy to dokonca vypáli ako súkromné spa. Cenníky a kontakty nájdete na stránkach hotelov.

Súkromné spa

Chata pod Čertovicou

Už cesta k chate napovedá, že sa ocitáte uprostred ničoho. Horská chata pod Čertovicou slúži pre lyžiarov a turistov od roku 1934. Niekoľko rokov dozadu k jazierku pri chate pristavili wellness domček. Privátne spa s fínskou a parnou saunou, vírivkou a schodiskom vedúcim k jazierku, kde sa schladíte. Uprostred lesa, v tichu, ďaleko od cesty.

Kapacita wellnessu je 10 osôb. Domček máte k dispozícii celý pre seba. Jedna hodina vrátane suchej a parnej sauny, vírivky, uterákov a plachiet vás bude stáť 40€, resp. jeden a pol hodiny za 60€ pre celú skupinu.

Ak sa vyberiete do spa, volajte dopredu. A nezabudnite povedať , že ste sa o nich dočítali v blogu STEY. Ušetríte 20€. Vstup do spa na 1,5 hod budete mať za cenu 40€. Zľavnený vstup môžete využiť do polovice decembra.

Hotel Polianka

Hotel Polianka** pri jazere Krpáčovo má len maličké, ale zato súkromné wellness. Fínsku saunu s kapacitou 3-4 osoby, lehátka, ochladzovaciu sprchu. Vonku sú k dispozícii dve horúce kade. Príjemný relax, keď sa rovno zo sauny ešte v plachte prejdete za hotelom, odparuje sa vám teplo z pokožky a hľadíte na mesiacom osvetlené jazero a jesenné hmly.

Horúca kaďa v lese

Digitálny detox v Klenovských vrchoch ponúka neopakovateľný relax uprostred ničoho. Vyhrievať sa v horúcej kadi so sviečkami, jeleňou rujou v pozadí… relax par excellence.

Plány s Kupieľkou

Ktovie, raz sa možno budeme hriať v najstaršej saune v Československu práve pod Kráľovou hoľou, na Šumiaci. Kupieľku po návrate z ruského zajatia postavil okolo roku 1920 v Šumiaci mlynár Michal Demo. Sauna stojí pri chladnom potoku, kde sa ľudia chodili ochladzovať. Postupne sa z nej stala “kúpeľňa regiónu”, až dokonca kúpele, kde si ľudia prichádzali liečiť reumu. Pôvodnú drevenicu zničil spadnutý strom, a tak je od 50tych rokov 20. storočia kupieľka murovaná.

V súčasnosti obec hľadá prostriedky na jej rekonštrukciu. Keď sa to podarí, Šumiac bude najpríjemnejšia dedina široko-ďaleko nielen na Horehroní. A to vďaka večne živému folklóru naprieč generáciami, drevenej architektúre, Kráľovej holi, múzeu zvoncov, fatbikom, bežkárskym tratiam a hŕstke mladých, ktorí neodišli a robia úctyhodné veci.

Ivana

Momenty

Instagram

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704