Bežkovanie na Horehroní je naozaj čarovné. Prinášame Vám krátke zhrnutie, kde sa v zime oplatí vyraziť na bežkách.

Bežecký okruh Lom nad Rimavicou – Čierťaž

Približne 6 kilometrov dlhý bežkársky okruh strednej náročnosti pre milovníkov back country lyžovania začína za obcou Lom nad Rimavicou a zavedie vás až na Čierťaž. Trasa je väčšinou, najmä pri nedostatočnej vrstve snehových podmienok na technickú úpravu, využívaná ako trasa s voľne prešľapanou stopou.

Zdroj: zerrenpachlatky.sk

Okruh Látky  – Prameň Ipľa  –  Lom nad Rimavicou Látky Mláky

Trasa vedie z Látok až k Prameňu Ipľa s dĺžkou 18 km. Východiskovým bodom tejto bežkárskej trasy je Ski team JASE Látky nachádzajúci sa na Látkach v časti Mláky, ďalej pokračujete po obvyklom okruhu až na Bykovo, odkiaľ po trase do obce Látky stále po upravenej trase až sa napojíte na bežkársku trasu vedúcu k Prameňu Ipeľ.

Zdroj: zerrenpachlatky.sk

Bežkárske trate Čertovica

Trate s najkrajšími výhľadmi. Viac ako 40km tratí  upravené na klasiku a skate vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Najobľúbenejšími trasami sú: Čertovická, 1,8 km, Malý líšči okruh 4,6 km, jarabská 7 km, Veľký čučoriedkový okruh 19,1 km, Mýtňanská trasa 10 km, Braväcká 8,9 km.

Aktuálne informácie o tratiach nájdete tu: https://www.facebook.com/bezkarsketratecertovica

POŽIČOVŇA BEŽIEK

Požičovňa bežiek pre klasické bežkovanie sa nachádza priamo v Domčeku Horskej služby (pod parkoviskom). K dispozícii sú každý deň. Bežkársky set je najlepšie si rezervovať vopred na čísle +421 944 929 173 alebo na horskespolocenstvo@gmail.com.

Zdroj: startlab.sk

Bežkárske trate Pohanské

Trate dlhé 17km. Ponúkajú klasiku aj voľný štýl.

Aktuálne informácie o tratiach nájdete tu: https://www.facebook.com/pohanske

POŽIČOVŇA BEŽIEK

Najbližšia požičovňa bežiek sa nachádza v Ski Športe na Bystrej. Rezervácie vždy vopred pohodlne online cez alebo telefonicky 048/ 61 95 357.

Zdroj: kamnahorehroni.sk

Bežkárske trate Tále

Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú pripravené na zasneženom golfovom ihrisku trate s dĺžkou 4 km a 1 km okruh na akadémii Little Bear s možnosťou večerného bežkovania (18:00 – 21:00 hod). Vybrať si môžete trasy:

  • červenú – 3 km so strednou náročnosťou
  • zelenú – 500 metrov s ľahkou, tréningovou náročnosťou
  • hnedú a ružovú – 1 km s ľahkou náročnosťou
  • POŽIČOVŇA BEŽIEK
  • Najbližšia požičovňa bežiek sa nachádza v Ski Športe na Bystrej. Rezervácie vždy vopred pohodlne online cez alebo telefonicky 048/ 61 95 357.
Zdroj: tale.sk

Národné biatlonové centrum Osrblie

Pre verejnosť je areál k dispozícii mimo aktuálneho programu pretekov.

POŽIČOVŇA BEŽIEK

Najbližšia požičovňa bežiek sa nachádza v Ski Športe na Bystrej. Rezervácie vždy vopred pohodlne online cez alebo telefonicky 048/ 61 95 357.

Zdroj: slovenskybiatlon.sk

Ski Hlobišov

Hronec – Hájny Gruň patrí k maličkým strediskám na okraji obce. Ponúka rekreačné bežkovanie na klasický štýl v údolnéj a vrcholovej stanici. K dispozícii sú dve bežkárske stopy Hájny Grúň a Gregorva.

Zdroj: skihlobisov.sk

Bežky pod Kráľovou hoľou

Upravené trate dlhé viac ako 12km. Najdlhšou trasou je okruh medzi Šumiacom a Telgártom so zastávkou pri Chamkovej stodole v dĺžke 10km, upravená na klasickú stopu. Ďalším je menší okruh pri Chmarošskom viadukte, upravovaný na klasiku a v areáli lyžiarskeho strediska SKI Telgárt – trať “Pod vlekom” o dĺžke 1 km upravený na klasiku aj skate. Bežkárska trať Hrebeňovka sa nachádza na konci vleku Tresník v Ski Telgár s dĺžkou 15km. Trať je neupravovaná.

Aktuálne informácie o tratiach nájdete tu: https://www.facebook.com/bezkarsketratepodkralovouholou/

Zdroj: horehronie.sk

Bežkárske trate pri vleku Horná Lehota

Bežkárske trate sú upravované na klasiku, skate a prechádzky. A pre sankárov je v závislosti od podmienok vyratrakovaný lyžiarsky svah.

Aktuálne informácie o tratiach nájdete tu: https://www.facebook.com/chataprivlekuhornalehota/

Zdroj: Chata pri vleku Horná Lehota

Momenty

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704