Jaskyňa mŕtvych netopierov

Otestujte si odvahu a obratnosť v najvyššie položenej jaskyni na Slovensku. Unikátny speleotreking na juhu Nízkych Tatier.

Čo vás čaká

Dobrodruhovia a lovci zážitkov, nenechajte si ujsť unikátny zážitok speleotrekingu. Jaskyňa mŕtvych netopierov je najvyššie položená a jediná vysokohorská jaskyňa na Slovensku. Nájdete ju pod Ďumbierom v centrálnej časti hlavného hrebeňa Nízkych Tatier, neďaleko južných svahov Chopku. Ako jediná ekologická jaskyňa na Slovensku ponúka ozajstné dobrodružstvo speleotrekingu.

Lokalita

niekde medzi Štefáničkou a Trangoškou

Prevádzková doba

Január – február: ZATVORENÉ

Marec – jún: CEZ VÍKENDY

Júl – august: DENNE okrem pondelkov

September – december: CEZ VÍKENDY

Kontakt

https://jmn.sk/

+421 905 135 535

Ktorou cestou sa vydať?

EXKURZIA – trasa A

Poteší každú rodinku s detičkami od  8 rokov vyššie. Jedná sa o turisticky sprístupnenú prehliadkovú trasu v našej jaskyni. Je však nutnosťou upozorniť že trasa je náročnejšia oproti bežne sprístupneným jaskyniam. Charakteristická je predovšetkým svojimi skalnými chodníčkami a lanovými trapézovými isteniami. Prehliadková trasa je dlhá 1km a doba trvania prehliadkovej trasy je cca. 1 hodina a 20 minút, v závislosti na počet návštevníkov. Od návštevníkov sa vyžaduje pevná obuv a teplé oblečenie. Trasa A vedie centrálnym 7 poschodím jaskyne.

SPELEOTREKING – trasa B

Speleotreking so sebou prináša nutnosť skúseností s pohybom vo vysokohorskom teréne a ovládania základných lezeckých návykov. Speleotreking B je prechod niekoľkými exponovanými miestami vyžadujúcimi si istenie prostredníctvom lanových techník. Nutnosť pevnej horskej obuvi nad členky. Doba trvania trekingu približne 2 hodiny a viac. Spleotreking je prístupný len pre fyzicky zdatné osoby staršie ako 18 rokov.

SPELEOTREKING – trasa C

Tak táto pochúťka vôbec nie je pre každého jedná sa o náročný jaskynný terén takmer nepretržite exponovaný. Pohyb si častokrát vyžaduje pokročilejšie lezecké zručnosti. „C-čko“ je najtažšim speleotrekingom v JMN preto treba jej výber dôkladne zvážiť. Soba speleotrekingu je C je približne 3 hodiny a viac. Spleotreking je prístupný len pre fyzicky zdatné osoby staršie ako 18 rokov.

Cenník

Exkurzia

trasa A
osoba/15
  • deti do 15 rokov 10€
  • dospelý 15€
  • prilba a overal v cene

Speleotreking

trasa B
osoba/50
  • od 18 rokov
  • 50€/osobu
  • prilba a overal v cene

Speleotreking

trasa C
osoba/60
  • od 18 rokov
  • 60€/osobu
  • prilba a overal v cene
Galéria
Aktivity v okolí