Najbližšie dni avizovali ďalšiu vlnu horúčav a ak prídete na Horehronie za turistikou a cyklovýletmi, tu je niekoľko tipov, ako sa osviežite v Nízkych Tatrách.

Krpáčovo

Dôvody, prečo je vodná nádrž Krpáčovo skvelým miestom v horúčavách:

Okrem toho, že osvieženie vo vode padne vhod, nádrž sa nachádza uprostred lesov Nízkych Tatier medzi Vajskovskou a Bystrou dolinou. Les je najlepšia prírodná klimatizácia. Krátka prechádzka od knihy na deke v tieni stromov padne vhod.

Zdroj: horehronie.sk

Pri jazere si môžete urobiť piknik, alebo sa najesť v kolibe hneď pri vode, v okolitých bufetoch, ktoré vám pripomenú časy minulé, prípadne v hoteli Polianka kúsok od jazera.

V hoteli Polianka si prenajmete e-biky a môžete si urobiť výlet v blízkom okolí jazera, na Tále alebo Vajskovskou dolinou. Vajskovskú dolinu lemuje Vajskovský potok a cyklotrasa je asfaltová cesta bez prístupu áut, čo je skvelý výlet pre rodiny s deťmi. Polianka dokonca ponúka detský elektro bicykel a cyklovozíky pre tých najmenších.

Vodná nádrž na Táloch pri Hoteli Partizán

Tále a Bystrú dolinu pod Chopkom netreba špeciálne predstavovať. Na vstup do areálu vodnej nádrže potrebujete regionálnu kartu Horehronie, ktorú dostanete u vybraných ubytovateľov (2€/osoba), alebo objednáte online za cenu 5€. Okrem vody a okolitých lesov máte v bezprostrednej blízkosti lanový park, detské ihrisko, golfové ihrisko, vynikajúcu kuchyňu pre gurmánov v Tálskej bašte a hoteli Partizán.

Zdroj: partizan.sk

Rieka Hron

Neboli by sme Horehronci, keby sme nespomenuli druhú najdlhšiu rieku Slovenska, symbol Horehronia.

Splav Hrona z Nemeckej je obľúbenou alternatívou pre vodné aktivity, ak vás omrzí ležanie na deke. Je to bezpečný výlet pre rodiny s deťmi a ak máte doma chlpáča, ktorý sa nebojí vody, vezmite ho so sebou. Po trase je niekoľko miest, kde si doprajete osvieženie a zaskáčete do vody. Cestou môžete zastaviť v bufetoch a krčmičkách. Ak je hladina rieky po daždi vyššia, perejky budú výzvou aj pre dobrodružnejšie povahy. Splav je dostupný každý deň. Viac o tomto zážitku nájdete na samostatnej stránke o SPLAVE HRONA.

Meandre Kamenistého potoka

Meandre Kamenistého potoka a Kamenistá dolina sú malé hobbitovo za obcou Sihla. Výborné miesto, kde sa síce čľapkať nebudete, ale je tu perfektná prírodná klíma z okolitých lesov. Len tak si relaxovať pri potôčku, užívať si ticho a skutočné zvuky a vône prírody, túlať sa lesom. Tu aj materina dúška vonia silnejšie, ako ste zvyknutí. Meandre sú súčasťou chránenej krajinnej oblasti Poľana, ale pravidelne okolo nich zbierame s hosťami odpadky. Ak sa teda vyberiete za týmto unikátnym miestom, konajte prosím s rešpektom a úctou k prírode. Ďakujeme.

Kúpalisko s morskou vodou

Neďaleko Brezna v časti Zadné Halny nájdete maličké kúpalisko s bazénom so slanou vodou a bezchlórovou dezinfekciou. Voda v bazéne je vyhrievaná. K dispozícii je aj bufet a detský bazénik. Výborná alternatíva k prírodnému kúpaniu pre rodiny s menšími deťmi. Napriek tomu, že ste blízko mesta, obklopení lesom a riekou Hron, tu nájdete oázu počas horúcich dní.

Zdroj: Aqua Relax Lívia

Ponukou vodných zážitkov nemôžeme konkurovať aquaparkom, ale ak preferujete menej ruchu a viac relaxu, ste na správnej adrese. Tak hybaj na Horehronie!

Ivana

Momenty

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704