Pišta z Taiwanu objavil krásy Horehronia. Už vie, ako sa vyrába parenica

Mladý Taiwančan Steve Lin, na Slovensku známy ako Pišta Linovecký, už nejaký ten rok žije v našej krajine a za ten čas sa z neho stal nadšený propagátor jej krás.

Ukázal to vo viacerých videách, kde hrá a spieva na rôznych miestach Slovenska, prespieval tiež známe slovenské pesničky a dokonca zložil jednu vlastnú o bratislavskej Miletičke.

Najlepšia časť Horehronia je podľa neho atmosféra tohto kraja, obklopeného lesmi a horami. „Takéto výhľady na Taiwane nemáme a to ma na Horehroní priťahuje najviac. V tomto kúte Slovenska už bol aj pred nakrúcaním videa: Bol som predtým na Chopku a teraz som oblasť Horehronia pochodil ešte viac. Vystúpili sme na Kráľovu hoľu na e-bikoch, aby sme videli úžasný výhľad, a navštívili sme salaš. Prvýkrát som videl, ako sa sa vyrába syr parenica.“

Spevom a tancom ho očaril aj folklórny festival v Heľpe: „Videl som tam legendárneho speváka Jána Ambróza. Keď prišiel na pódium, celé publikum bolo nadšené.“ Ak má Pišta z Taiwanu Horehronie pochodené lepšie ako vy, je čas to napraviť.

Zdroj: Denník SME

Autor: Zuzana Bodnárová

Momenty

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704