Chalupa na okraji dediny v nádhernom prostredí

Máte chuť na chvíľu vypadnúť zo stereotypu? Nadýchajte sa čerstvého vzduchu z Horehronia, zastavte čas, objavte nádherný región a miesta, na ktoré budete s láskou spomínať a ešte radšej sa budete na ne vracať. Ak obľubujete ticho, večery bez svetelného smogu a plného signálu Lomovská múranica je pre ideálnym miestom pre vašu dovolenku.  

viac o chalúpke a okolí

Lokalita:
Lomovská múranica so starosvetskou modrou fasádou sa nachádza na okraji piatej najvyššie položenej obce na Slovensku Lom nad Rimavicou. Nachádza sa v susedstve Perníkovej chalúpky. Z jednej strany obklopené poslednými dedinskými domčekmi z druhej strany nekončiace lúky a pasienky Veporských vrchov. Ste na skok od národných parkov Muránska planina a Nízke Tatry, či CHKO Poľana a tak sa vám otvárajú nekonečné možnosti aktívneho trávenia voľného času na bicykli, lyžiach bežkách. Obľubujete turistiku? Vyberte si len svetovú stranu na ktorú sa chcete vybrať.

Ubytovanie:
Útulná múranica vás očarí vkusným zariadením a jedinečnými detailmi. Chatka má menšiu kuchyňu, ale čo sa týka vybavenia, mala by uspokojiť všetky gazdinky, ktoré sa s láskou zvŕtajú v kuchyni. Na prízemí sa nachádza okrem spoločenskej miestnosti, s možnosťou dvoch prísteliek na veľkej posteli, aj spoločná toaleta a kúpeľňa. Pozornosť pútajú kachle slúžiace na vykurovanie, varenie aj pečenie. Na poschodí sa nachádzajú dve spálne v ktorých sa pohodlne ubytuje 7 ľudí. Jedna spálňa má dve manželské postele, druhá má manželskú a jednolôžkovú posteľ.

Pred múranicou nájdete drevené sedenie, ktoré využijete pri relaxovaní počas teplých mesiacov. Samozrejmosťou je záhradný gril a kotlík. K vybaveniu chalupy patria aj záhradné lehátka, ktoré poskytnú dokonalý relax na slniečku v letnom období.

Drevenica susedí s Perníkovou chalúpkou a tieto dva objekty je možné si prenajať aj spoločne. Kapacita lôžok je v toto prípade 19. Múranica je vhodná na trávenie dovolenky pre rodiny s deťmi či so starými rodičmi, ale taktiež pre mladé páry a spoločne s perníkovou chalúpkou aj pre početnejšie skupiny. Popod chalupy sa rozprestiera rovinatý pozemok vhodný na spoločné športové aktivity, loptové hry, bedminton, či stavanie iglu a snehuliaka.

Možnosti aktivít:
Blízkosť národných parkov sľubuje množstvo turistických trás, krás a aktivít rôzneho druhu. Všetky ročné obdoba majú v oblasti Horehronia svoje čaro. Zbieranie bylín v jarnom a letnom období, nespočetné množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, zber rôznych plodín a hríbov počas jesene a samozrejme nádherná zima plná športových aktivít ako je lyžovanie, bežkovanie a veľmi populárny skialpinizmus.

Atrakcií a zaujímavostí je v blízkom okolí mnoho. Za všetky spomenieme Čiernohronskú železnicu, ktorá vás zavedie do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline, kde dokážete stráviť celý deň. Jedinečnou novinkou na Horehroní sú cyklodreziny a tie by ste rozhodne nemali obísť.

Pokiaľ máte chuť objavovať krásy z konského chrbta k dispozícii je vám najväčší chov Huculských koní na Slovensku v obci Sihla. Objavte divočinu prechádzkou popri Dobročskom pralese, kde sa dozviete množstvo zaujímavých informácií.

K tomu všetkému si môžete vyrobiť vlastný syr na gazdovstve Marekov dvor v osade Sedmák. Len na skok od chalúpok v obci Sihla si pochutnáte na pečive a chlebe v miestnej pekárni s dlhoročnou tradíciou, kde pečú z vlastného kvásku v peciach na dreve.

Nechajte sa zlákať na dovolenku v oblasti Horehronia, zažite digitálny detox a ujdite od každodenného zhonu. Tu objavíte ako znie príroda, vymeníte hluk veľkomesta za spev vtákov a zurčania potoka…


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie

 • parkovanie pri chalupe pre 3 vozidlá
 • celoročný prístup osobným autom
 • 2 spálne + 2 prístelky v obývačke
 • 1 kúpeľňa, 1 toaleta
 • kuchynská pec na drevo, elektrická varná doska
 • vykurovanie len drevom
 • zvieratá sú povolené
 • Telekom, ostatní operátori s kolísavým signálom
 • wifi v celom objekte
 • gril, kotlík, ohnisko
 • reštaurácia: 17km, krčma: 4km
 • potraviny: 1km, pekáreň: 4km
 • ceny pre páry - jar, jeseň okrem víkendov
 • priama faktúra, Benefit plus, Up Déjeuner

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– izba 1: dve manželské postele
– izba 2: manželská + jednolôžková posteľ
– 2 prístelky na dvojlôžkovej posteli v obývačke

Kuchyňa:
kachle na tuhé palivo na varenie a pečenie, dvojplatnička, chladnička s mrazničkou, mirkovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, zapekacia misa, kuchynské nože, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Sociálne zariadenie na prízemí:
– kúpeľňa so sprchovacím kútom, tekuté mydlo
– samostatná toaleta

Iné:
TV, spoločenské hry, gril, kotlík, sekera, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička

Mobilný signál a internet:
bežné pokrytie mobilným signálom všetkými operátormi, bez wifi

Prístup autom:
celoročne po asfaltovej ceste, parkovanie pre 3 vozidlá pred chatou

Cenník
Couple friendly - ubytovanie pre dvoch za zvýhodnenú cenu
Jar apríl – jún 129 € 1 – 7 2 noci
nedeľa – štvrtok 99 € 1 – 2 2 noci
Leto júl – august 149 € 1 – 7 3 noci
Jeseň september – november 129 € 1 – 7 2 noci
nedeľa – štvrtok 99 € 1 – 2 2 noci
Zima december – marec 149 € 1 – 7 2 noci
Prázdniny a sviatky jarné prázdniny, Veľká noc, Dušičky, Vianoce, Traja králi 159 € 1 – 7 3 noci
Silvester 27. december – 2. január 220 € 1 – 7 4 noci
Couple friendly ubytovanie

Pobyty pre dvoch za zvýhodnenú cenu v Lomovskej múranici platia v sezóne jar a jeseň od nedele do štvrtka. Deti bez nároku na lôžko sa nepočítajú do kapacity pri zníženej cene pre 2 osoby.

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod.

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky. Nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc. Prístelka pre 8. a 9. osobu 10€/osobu a noc. Domáce zviera bez doplatku.

Informácia pre FO podnikateľov a PO: 

Uvedené ceny za ubytovanie bez doplnkových služieb sú vrátane 10% DPH. V prípade fakturácie prenájmu objektu sa účtuje DPH vo výške 20% (celková cena s DPH bude o 10% vyššia ako v prípade fakturácie ubytovania)..

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.
STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 40€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.
REKREAČNÉ POUKAZY
O rekreačný príspevok za pobyt v Lomovskéj múranici môžete žiadať prostredníctvom priamej faktúry alebo zaplatiť kartou Up Déjeuner a cez portál Benefit plus. Pri pobyte v minimálnej dĺžke trvania 2 nocí máte nárok na rekreačný príspevok od zamestnávateľa vo výške 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€ za 1 kalendárny rok. Na rekreačný príspevok má nárok zamestnanec, ktorý je v pracovnom pomere v trvaní minimálne 24 mesiacov u zamestnávateľa s 49 a viac zamestnancami.

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa

Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/