Pozorovanie divočiny

  • 4 - 6 hodín
  • 6 - 10 osôb
  • celoročne
  • psy sú vítané
  • na objednávku denne
  • so sprievodcom

Spoznaj našu divokú prírodu

Slovenská príroda je mimoriadne vzácna, o to viac pri pohľade na súčasný svet, v ktorom dnes žijeme. Divokosť, ktorú stále skrýva, je mimoriadne krehká, ale zato ohromujúca. Chceš sa dozvedieť viac o tom, ako beží život v prastarých lesoch Karpát, aké každodenné starosti či radosti prežívajú ich divokí obyvatelia ako sú napríklad vlk, medveď, rys, jelen, diviak, mačka divá či kde sa ukrývajú tajomné sovy a kto je vlastne staviteľom domovov všemožných vtákov či netopierov? Ak áno, hybaj s nami na výlet. Zistíme, o čom si rozprávajú vtáky na majestátnych stromoch, ktoré rozprávajú stáročné príbehy v dolinách kde rastú. Po našom výlete sa prestaneš pozerať „na prírodu“ a naučíš sa pozerať priamo „do prírody“.

Čo vás čaká

Výlet za poznávaním prírody sa uskutočňuje v zmysle zásad ekoturizmu. Áno, človek môže prírode uškodiť, nie však svojou tichou prítomnosťou v lese, ale priemyselnými zásahmi. Počas výletu sa budeme pohybovať mimo značkovaných trás, no tak, aby sme nerušili vzácne druhy živočíchov, tak aby sme čo najviac videli a zažili, ale čo najmenej rušili. Pohybujeme sa v miestach, kde je to legálne a máme potrebné povolenia. Našim cieľom je nie len vysvetliť, ale aj názorne ukázať. Chcete vedieť rozoznávať zdraviu prospešné rastliny, ako sa pohybovať v lese čo najšetrnejšie a bezpečne, ako vedieť (aj vidieť) podľa odtlačkov v pôde, trusu, srsti na skalách, ktorá zver žije v okolí, čím sa živí, ako vyzerá les s prirodzenou obnovou a les v zásahových oblastiach.

Výletom vás bude sprevádzať biológ, ekológ, sprievodca a odborník na veľké šelmy, Jerguš Tesák, ktorý strávil v lesoch Slovenského Rudohoria od detstva celý doterajší život.

Počas exkurzie sa dozviete zaujímavosti o tom, ako funguje príroda, čo v nej žije, aké sú jej problémy, ako na ňu vplýva naša prítomnosť či spoločnosť ako taká. Prírodný turizmus je formou turistiky, pri ktorej sa človek učí o prírode formou výdatnejšej interaktívnej prechádzky. 

Pre koho je výlet vhodný

Vychádzka do lesa je vhodná pre aktívnych ľudí rôznych vekových kategórií. Náročnosť, dĺžku trasy a celkovú obtiažnosť vychádzky prispôsobíme vašim možnostiam, avšak je potrebná určitá kondícia a vybavenie do terénu (pevná obuv, dlhé nohavice, pláštenka). Výlet do lesa je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Prispôsobíme tomu celkové zameranie výletu. 

Termíny výletov: NA OBJEDNÁVKU

Plánujete dovolenku v okrese Brezno / na Horehroní? Obohaťte ju o tento nevšedný zážitok! Vyplňte náš rezervačný formulár a Jerguš sa s vami priamo skontaktuje s možnosťami termínov.

Miesto a čas stretnutia: DOHODNEME INDIVIDUÁLNE po rezervácii.

Pohybujeme sa v okrese Brezno. Konkrétnu lokalitu, dĺžku trasy a jej náročnosť s vami prekonzultuje Jerguš podľa zloženia skupiny.

od 20€ osoba

20€/osoba, min. 6 osôb

Pre skupinu do 10 osôb

Miestny envirosprievodca

Za každého počasia

V prípade, že skupinu tvorí viac ako 6 osôb, deti do 3 rokov grátis, deti do 12 rokov 50% zľava z ceny pre dospelú osobu. 

Cena zahŕňa

  • Domáceho sprievodcu (aj v angličtine)

Cena nezahŕňa

  • Transfer k miestu stretnutia
  • Občerstvenie
  • Cestovné poistenie a poistenie na hory
Momenty

Instagram

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704