Spoznaj našu divokú prírodu

Slovenská príroda je mimoriadne vzácna, o to viac pri pohľade na súčasný svet, v ktorom dnes žijeme. Divokosť, ktorú stále skrýva, je mimoriadne krehká, ale zato ohromujúca. Chceš sa dozvedieť viac o tom, ako beží život v prastarých lesoch Karpát, aké každodenné starosti či radosti prežívajú ich divokí obyvatelia ako sú napríklad vlk, medveď, rys, jelen, diviak, mačka divá či kde sa ukrývajú tajomné sovy a kto je vlastne staviteľom domovov všemožných vtákov či netopierov? Ak áno, hybaj s nami na výlet. Zistíme, o čom si rozprávajú vtáky na majestátnych stromoch, ktoré rozprávajú stáročné príbehy v dolinách kde rastú. Po našom výlete sa prestaneš pozerať „na prírodu“ a naučíš sa pozerať priamo „do prírody“.

Čo vás čaká

Výlet za poznávaním prírody sa uskutočňuje v zmysle zásad ekoturizmu. Áno, človek môže prírode uškodiť, nie však svojou tichou prítomnosťou v lese, ale priemyselnými zásahmi. Počas výletu sa budeme pohybovať mimo značkovaných trás, no tak, aby sme nerušili vzácne druhy živočíchov, tak aby sme čo najviac videli a zažili, ale čo najmenej rušili. Pohybujeme sa v miestach, kde je to legálne a máme potrebné povolenia. Našim cieľom je nie len vysvetliť, ale aj názorne ukázať. Chcete vedieť rozoznávať zdraviu prospešné rastliny, ako sa pohybovať v lese čo najšetrnejšie a bezpečne, ako vedieť (aj vidieť) podľa odtlačkov v pôde, trusu, srsti na skalách, ktorá zver žije v okolí, čím sa živí, ako vyzerá les s prirodzenou obnovou a les v zásahových oblastiach.

Výletom vás bude sprevádzať biológ, ekológ, sprievodca a odborník na veľké šelmy, Jerguš Tesák, ktorý strávil v lesoch Slovenského Rudohoria od detstva celý doterajší život.

Počas exkurzie sa dozviete zaujímavosti o tom, ako funguje príroda, čo v nej žije, aké sú jej problémy, ako na ňu vplýva naša prítomnosť či spoločnosť ako taká. Prírodný turizmus je formou turistiky, pri ktorej sa človek učí o prírode formou výdatnejšej interaktívnej prechádzky. 

Pre koho je výlet vhodný

Vychádzka do lesa je vhodná pre aktívnych ľudí rôznych vekových kategórií. Náročnosť, dĺžku trasy a celkovú obtiažnosť vychádzky prispôsobíme vašim možnostiam, avšak je potrebná určitá kondícia a vybavenie do terénu (pevná obuv, dlhé nohavice, pláštenka). Výlet do lesa je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Prispôsobíme tomu celkové zameranie výletu. 

Termíny výletov

NA OBJEDNÁVKU

Plánujete dovolenku v okrese Brezno / na Horehroní? Obohaťte ju o tento nevšedný zážitok! Vyplňte náš rezervačný formulár a Jerguš sa s vami priamo skontaktuje s možnosťami termínov.

Miesto a čas stretnutia

DOHODNEME INDIVIDUÁLNE po rezervácii.

Pohybujeme sa v okrese Brezno. Konkrétnu lokalitu, dĺžku trasy a jej náročnosť s vami prekonzultuje Jerguš podľa zloženia skupiny.

Cena zahŕňa

  • Domáceho sprievodcu (aj v angličtine)

Cena nezahŕňa

  • Transfer k miestu stretnutia
  • Občerstvenie
  • Cestovné poistenie a poistenie na hory
Cenník

Pozorovanie divočiny

Poznávanie tajov prírody
20€/osobu
  • 20€/osoba, min. 6 osôb
  • Pre skupinu do 10 osôb
  • Miestny envirosprievodca
  • Za každého počasia

V prípade, že skupinu tvorí viac ako 6 osôb, deti do 3 rokov grátis, deti do 12 rokov 50% zľava z ceny pre dospelú osobu. 

Dôležité informácie

ako sa pripraviť na zážitok v divočine

• Výlet sa koná za každého počasia. Presný čas a miesto stretnutia upresníme individuálne po dohode s klientom.
• Vezmite si vhodnú obuv a pláštenku.
• Zbaľte si pitie a jedlo na celý deň.
• Výlet je bezpečný a legitímny, pohybujeme sa na miestach, kde je to legálne a kde je potrebné, máme povolenia.
• Vezmite so sebou domáceho miláčika, ak je zvyknutý na pohyb.
• Výlet nezahŕňa cestovné poistenie ani poistenie na hory.

Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/