Poznávanie tajov prírody

Slovenské lesy sú domovom pre mnohé druhy zvierat, ktoré sa v civilizovanej Európe takmer nevyskytujú. Bohatstvo, ktoré nás obklopuje.

Vlastiveda v praxi

Slovenské lesy západných Karpát sú stále domovom pre mnohé druhy zvierat, ktoré sa v civilizovanej Európe takmer nevyskytujú. Pripravte sa na niekoľko hodín bez mobilného signálu a šumenie stromov vo vetre. Edukatívna, stredne náročná prechádzka Muránskou planinou o základných princípoch fungovania lesného ekosystému, o fenoméne menom lykožrút,

o národných parkoch a ich význame pre ochranu našej prírody. Ale i o tom, aké plody či rastliny, ktoré bežne obchádzame sú chutné a zdraviu prospešné, kde sa skrýva medveď alebo ako sa správa rys či vlk. S našimi skvelými sprievodcami, ktorí sa viac ako desaťročie venujú pozorovaniu a ochrane lesov a pralesov a sprevádzaniu v divej prírode na Slovensku aj v Európe.

Výlet za poznávaním prírody sa uskutočňuje v zmysle zásad ekoturizmu. Áno, človek môže prírode uškodiť, nie však svojou tichou prítomnosťou v lese, ale priemyselnými zásahmi. Našim cieľom je zvyšovať povedomie o dôležitosti ochrany prírodných celkov na Slovensku a nahliadnuť na život v lese z inej perspektívy. Spoznajme bohatstvo, ktorým sme obklopení.

Prejsť k rezervácii

Cena

0 - 99 Rokov89€

Cena pre skupinu do 10 osôb. Dostupné celoročne.Galéria