Drevenica na okraji dediny v nádhernom prostredí

Myslíte si, že ste už starí na rozprávky? Objavte perníkovú chalúpku bez ježibaby. Ponorte sa do sveta bez svetiel a hluku veľkomesta a nechajte svoju dušu pookriať. Odložte všetky vymoženosti modernej doby a prežite digitálny detox, ktorý vás vráti do života oddýchnutých. Dovoľte si objaviť nabíjačku, ktorá sa nepotrebuje dobíjať a je schopná vám dodať toľko energie koľko práve potrebujete. Vašimi spoločníkmi sa  na čas stanú pasúce sa stáda kráv či oviec a neutíchajúce zvuky prírody.

viac o chalúpke a okolí

Lokalita:
Perníková chalúpka sa nachádza v jednej z najvyššie položených obcí na Slovensku Lom nad Rimavicou. Je situovaná na okraji obce, a tak je z jednej strany obklopená poslednými domami zástavby no z druhej strany sa kocháte výhľadom na lúky a pasienky Veporských vrchov. Užite si dokonalý vidiecky život na skok od CHKO Poľana, Nízkych tatier či Muránskej planiny, ktoré vám poskytujú množstvo relaxu na prechádzkach, či aktívneho oddychu na bicykli.

V Lome nad Rimavicou momentálne žije niečo viac ako 250 obyvateľov. Má zaujímavú históriu ku ktorej sa môžete priblížiť. Pozrite si Kaplnku sv. Anny, ktorá stojí na mieste pôvodného dreveného kostola z roku 1799, či súbor zrubových ľudových domov s pamiatkovo chránenou kováčskou vyhňou.

Ubytovanie:
Perníková chalúpka vás rozmazná rozprávkovým interiérom s množstvom pôvodných prvkov. Na prízemí nájdete plne vybavenú kuchyňu a spoločenskú miestnosť. Stredobodom pozornosti budú kachle, ktoré neslúžia len na vykurovanie, varenie či pečenie, ale dokonale dotvárajú atmosféru chalúpky. Praskanie dreva pri relaxovaní pôsobí ako balzam na dušu. Na prízemí je situovaná aj spoločná kúpeľňa s toaletou. Stredom drevenice vedú na poschodie masívne mlynárske schody. Poschodie ponúka dve 4 lôžkové izby, v ktorých sa nachádzajú jednolôžkové vysúvacie postele. V spoločenskej miestnosti je taktiež možné pripraviť dve prístelky a zvýšiť tak kapacitu na 10 osôb.

Pred chalúpkou nájdete drevené sedenie, ktoré využijete pri relaxovaní počas teplých mesiacov. Samozrejmosťou je záhradný gril a kotlík na vaše kulinárske umenie. Oddýchnete si v záhradných lehátkach, ktoré patria k výbave chalupy. Popod chalupy sa rozprestiera rovinatý pozemok vhodný na spoločné športové aktivity, loptové hry, bedminton, či stavanie iglu a snehuliaka.

Drevenica susedí s Modrou múranicou a tieto dve chalúpky je možné prenajať aj spoločne. Ich spoločná kapacita je 19 lôžok. Chalúpka je vhodná na trávenie dovolenky pre rodiny s deťmi či so starými rodičmi, ale taktiež pre mladé páry.

Možnosti aktivít:
Na nenáročnú turistiku či cykloturistiky môžete vyraziť doslova hneď, keď otvoríte dvere na chalúpke. Horehronie sa môže pochváliť množstvom aktivít a atrakcií v letnom aj v zimnom období. Stačí si len vybrať.

V zime kilometre upravených tratí na neďalekých lyžiarskych svahoch ako je Chopok, Mýto pod Ďumbierom, Tále či Košútku. Kilometre bežkárskych tratí nielen v bezprostrednej blízkosti chalúpky ale aj vzdialenejšie Pohanské, Osrblie či Čertovica.

Leto ponúka obľúbené vozenie sa vláčikom v Čiernom Balogu. Čiernohronská železnica vás zavedie do lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Objavte novinku v podobe cyklodrezín, ktoré vám pripravia jedinečný zážitok. Dotknite sa divočiny a doprajte si prechádzku popri Dobročskom pralese, kde sa dozviete množstvo zaujímavých informácií.

Objavujte krásy Horehronia a Vrchov z konského chrbta. V obci Sihla nájdete najväčší chov Huculských koní na Slovensku. Naučte sa vyrábať syr na neďalekom gazdovstve Marekov dvor. Vychutnajte si jedinečný chlieb a pečivo z pekárne, ktorá pečie chlebík z vlastného kvásku v peciach na drevo.

Na objavovanie okolia Horehronia vám nepostačí ani niekoľko rokov dovoleniek v tomto nádhernom kraji. Sme presvedčení, že vás má stále čo očariť a prekvapiť.


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie

 • parkovanie pri chalupe pre 3 vozidlá
 • celoročný prístup osobným autom
 • 2 spálne + 2 prístelky v obývačke
 • 1 kúpeľňa, 1 toaleta
 • kuchynská pec na drevo, dvojplatnička
 • vykurovanie len drevom
 • zvieratá sú povolené
 • Telekom, ostatní operátori s kolísavým signálom
 • wifi v celom objekte
 • gril, kotlík, ohnisko
 • reštaurácia: 17km, krčma: 4km
 • potraviny: 1km, pekáreň: 4km
 • ceny pre páry - jar, jeseň okrem víkendov
 • priama faktúra, Benefit plus, Up Déjeuner

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– izba 1: dve jednolôžkové vysúvacie postele
– izba 2: dve jednolôžkové vysúvacie postele
– 2 prístelky na dvojlôžkovej posteli v obývačke

Kuchyňa:
kachle na tuhé palivo na varenie a pečenie, dvojplatnička, chladnička s mrazničkou, mirkovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, zapekacia misa, kuchynské nože, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Sociálne zariadenie na prízemí:
– kúpeľňa so sprchovacím kútom, tekuté mydlo
– samostatná toaleta

Iné:
TV, spoločenské hry, gril, kotlík, sekera, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička

Mobilný signál a internet:
bežné pokrytie mobilným signálom všetkými operátormi, wifi v celom objekte

Prístup autom:
celoročne po asfaltovej ceste, parkovanie pre 3 vozidlá pred chatou

Cenník
Couple friendly - ubytovanie pre dvoch za zvýhodnenú cenu
sezóna obdobie objekt/noc počet osôb min.
Jar apríl – jún 129 € 1 – 8 2 noci
nedeľa – štvrtok 99 € 1 – 2 2 noci
Leto júl – august 149 € 1 – 8 3 noci
Jeseň september – november 129 € 1 – 8 2 noci
nedeľa – štvrtok 99 € 1 – 2 2 noci
Zima december – marec 149 € 1 – 8 2 noci
Prázdniny a sviatky jarné prázdniny, Veľká noc, Dušičky, Vianoce, Traja králi 159 € 1 – 8 3 noci
Silvester 27. december – 2. január 220 € 1 – 8 4 noci
Couple friendly ubytovanie

Pobyty pre dvoch za zvýhodnenú cenu v Perníkovej chalúpke platia v sezóne jar a jeseň od nedele do štvrtka. Deti bez nároku na lôžko sa nepočítajú do kapacity pri zníženej cene pre 2 osoby.

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod.

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky. Nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc. Prístelka pre 9. a 10. osobu 10€/osobonoc. Domáce zviera bez doplatku. 

Informácia pre FO podnikateľov a PO: 

Uvedené ceny za ubytovanie bez doplnkových služieb sú vrátane 10% DPH. V prípade fakturácie prenájmu objektu sa účtuje DPH vo výške 20% (celková cena s DPH bude o 10% vyššia ako v prípade fakturácie ubytovania).

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.
STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 40€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.
REKREAČNÉ POUKAZY
O rekreačný príspevok za pobyt v Perníkovej chalúpke môžete žiadať prostredníctvom priamej faktúry alebo zaplatiť kartou Up Déjeuner a cez portál Benefit plus. Pri pobyte v minimálnej dĺžke trvania 2 nocí máte nárok na rekreačný príspevok od zamestnávateľa vo výške 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€ za 1 kalendárny rok. Na rekreačný príspevok má nárok zamestnanec, ktorý je v pracovnom pomere v trvaní minimálne 24 mesiacov u zamestnávateľa s 49 a viac zamestnancami.

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa

Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/