Galéria
Ďaleko od civilizácie, mestského ruchu a moderných technológií

Zdá sa vám, že utiecť z každodenného kolotoča povinností je jedinou cestou ako načerpať novú energiu a zresetovať? Zažiť digitálny detox  ďaleko  od ruchu veľkých miest je pre vás jedinečnou príležitosťou. Objavíte nepoznaný región v panenskej prírode Slovenského rudohoria a Nízkych Tatier a budete si nerušene vychutnávať čarovnú atmosféru prítomného okamihu. Vašimi priateľmi budú načas zvieratá z lesa a započúvate sa do zvukov ako je šum lesa, či zurčanie potôčiku. Objavíte svet tajomných chodníčkov a čas necháte plynúť pomalšie.

Lokalita:

Rozprávková horská osada Kysuca, nachádzajúca sa neďaleko Brezna v Slovenskom rudohorí, je ideálnym miestom pre váš relax. Očarí vás svojou neopakovateľnou pokojnou atmosférou. Tvorí ju niečo okolo 20 pôvodných aj nových dreveníc učupených v malej dolinke. Sú zrekonštruované a postavené veľmi citlivo, a tak niet pochýb, že patria ku klenotom slovenskej ľudovej architektúry.  Stredobodom a dušou historickej osady Kysuca je malá modrá kaplnka zasvätená sv. Anne.  Čas tu plynie pomalšie a skôr ako natrafíte na suseda sa pokocháte pohľadom na stádo pasúcich sa sŕn. Nechajte sa rozmaznávať prírodou a vašim terapeutom sa stane všadeprítomné ticho. Ak hľadáte digitálny detox, únik od moderných technológií a mestského ruchu osada Kysuca je tým správnym miestom.

Ubytovanie:

Vidiecke bývanie na lazoch  však neznamená, že budete mat ustlané na slame J Drevenica v Kysuci vás prekvapí  a očarí svojim jedinečným štýlom a luxusným prevedením. Drevenica má dve poschodia. Po vstupe do chalúpky sa ocitnete v plne vybavenej kuchyni z ktorej sa bude tešiť nejedna gazdinka. Srdcom chalúpky je jednoznačne nádherná pec s posteľou, na ktorej sa môžete podriemať tak, ako to poznáte z rozprávky o Popolvárovi. Pec oddeľuje kuchyňu od priestrannej spoločenskej miestnosti. Na prízemí sa taktiež nachádza útulná manželská spálňa so samostatnou kúpeľnou. Za kuchyňou sa nachádza ďalšia samostatná toaleta. Na priestrannom poschodí sú k dispozícii tri samostatné izby (3,3,1), kúpeľňa so sprchovým kútom a toaleta.  Na dvore chalúpky nájdete posedenie pod altánkom ku ktorému patrí gril či kotlík. K dispozícii máte záhradné lehátka na vychutnávanie si slnečných lúčov priamo na dvore pred drevenicou. Luxusne zariadenú chalúpku s pieckou ako z rozprávky si dokonale užijú rodiny s deťmi aj skupinky priateľov. Nenechajte si ujsť zážitok spania za pecou či absolútneho ticha bez svetelného smogu!

Možnosti aktivít:

Osada Kysuca sa môže pochváliť svojou skvelou polohou. Nachádza sa v obkolesení národných parkov Nízke Tatry a Muránska planina. Chalúpky krčiace sa v úzkej dolinke v lone prírody ponúkajú množstvo krásnych prechádzok hneď ako vykročíte z dverí.

Príroda Horehronia je počas teplejších mesiacov ideálnym miestom turistiku a cykloturistiku. V blízkom okolí môžete objaviť množstvo menej náročných aj náročných túr a je len na vás ktorým smerom sa vyberiete.

Obľúbenou atrakciou, ktorá stojí za zmienku je Čiernohronská železnica, ktorá sa nachádza približne 20 min autom od Kysuce. Výlet vláčikom je krásny zážitok nielen pre tých menších. Zavedie vás do Vydrovskej doliny kde objavíte miniatúrne stavby, oboru s danielmi či diviakmi, v Lesníckom skanzene sa dozviete množstvo informácii o živote v lese a histórii lesníctva.

Pri potulkách by ste nemali obísť prvé cyklodreziny na Slovensku. Dreziny využívajú existujúcu úzko koľajovú trať Čiernohronskej železnice. Táto výnimočná atrakcia je vhodná pre všetky vekové kategórie.

V neďalekej obci Sihla spoznáte okolie aj z konského chrbta. Nájdete tu najväčší chov huculských koní na Slovensku. Na Gazdovstve Marekov dvor, ktoré sa nachádza v neďalekej osade Sedmák, môžete objaviť tajomstvá gazdovania a priučia vás aj výrobe syra. K tomu sa skvele hodí čerstvý chlieb z rodinnej pekárne v Sihle, ktorý pečú starým spôsobom z vlastného kvásku a na dreve.

Zima na Horehroní ukrýva nevyčerpateľné možnosti. Môžete začať stavaním snehuliaka a sánkovaním priamo na dvore. Pokiaľ sa rozodnite skúsiť toho viac, tak vás čakajú kilometre bežkárskych tratí v bezprostrednej blízkosti. Ste vášnivým lyžiarom? Na svoje si prídete na množstve zjazdoviek od tých menej náročných až po tie najnáročnejšie. Za všetky spomenieme Košútku, Lyžiarske stredisko Čierny Balog,  Mýto pod Ďumbierom či samotný Chopok v Nízkych Tatrách.


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie
 • parkovanie pri chalupe
 • wifi nie je dostupné
 • 4 spálne
 • 2 kúpeľne + extra toaleta
 • psy nie sú akceptované
 • gril, kotlík, ohnisko
 • reštaurácia 15km
 • potraviny, pekáreň 4km
 • iba Telekom
 • extra: balíček regionálnych výrobkov 15€
 • v zime odporúčame snehové reťaze
 • ceny pre páry - jar, jeseň mimo víkendov

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– izba 1: manželská posteľ, jednolôžková posteľ
– izba 2: manželská posteľ, jednolôžková posteľ
– izba 3: jednolôžková posteľ
– izba 4: manželská posteľ, vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou

Kuchyňa:
elektrická jednoplatnička, sporák na tuhé palivo na varenie a pečenie, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, plech na pečenie, kuchynské nože, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Kúpeľne:
– spoločná kúpeľňa pre izby 1, 2 a 3: sprchovací kút, toaleta, fén, tekuté mydlo
– kúpeľňa v izbe 4: sprchovací kút, toaleta, tekuté mydlo
– servisná toaleta na prízemí

Iné:
gril, ktorlík, sekera, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička

Mobilný signál a internet:
Telekom 4G, ostatní operátori s nestálym signálom, bez wifi

Prístup autom:
štrková príjazdová cesta, v zime potrebné snehové reťaze, parkovanie pre 2 vozidlá pri chate

Cenník

Zima

Celá chalupa
169€ / noc
 • november min. 2 noci
 • december - marec min. 3 noci
 • Veľká noc min. 3 noci

Jar & jeseň

2 OSOBY
109€ / noc
 • min. 2 noci
 • nedeľa - štvrtok
 • apríl - jún
 • september - október

Jar & jeseň

9 OSÔB
139€ / noc
 • min. 2 noci
 • štvrtok - nedeľa
 • apríl - jún
 • september - október

Leto

Celá chalupa
149€ / noc
 • min. 5 nocí
 • júl - august

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky. Nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc bez rozdielu veku. Deti bez nároku na lôžko sa nezapočítavajú do počtu osôb pri zníženej cene pre 2 osoby v jarných a jesenných mesiacoch. Počas sviatkov je minimálna dĺžka pobytu predĺžená na 3 noci. Vianočný pobyt min. 5 nocí 169€/noc, Silvestrovský pobyt min. 5 nocí, 200€/noc.

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.

STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 15€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy 30%.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.

COVID STORNO PODMIENKY
V prípade, že bude uznesením vlády formálne obmedzené poskytovanie služieb ubytovania, resp. obmedzený pohyb občanov a cestovanie, storno podmienky sa neaplikujú. Obratom Vám vrátime uhradenú zálohu v plnej výške alebo máte možnosť pobyt vyčerpať v náhradnom termíne do konca kalendárneho roka 2021 podľa Vášho výberu v ktoromkoľvek zariadení z nášho portfólia.

REKREAČNÉ POUKAZY
Za pobyt v minimálnej dĺžke trvania 2 noci vám vystavíme účtovný doklad (faktúru) v zmysle požiadaviek platnej legislatívy. Ak ste si k ubytovaniu objednali niektorý z našich zážitkov, zahrnieme ho do faktúry. Účtovný doklad predložíte do 30 dní zamestnávateľovi, ktorý vám preplatí 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€.
Nespolupracujeme s externými subjektami, ktoré zúčtovávajú rekreačné poukazy (poukážky, karty, benefit systémy).

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa
Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/