Ďaleko od civilizácie, mestského ruchu a moderných technológií

Zdá sa vám, že utiecť z každodenného kolotoča povinností je jedinou cestou ako načerpať novú energiu a zresetovať? Zažiť digitálny detox  ďaleko  od ruchu veľkých miest je pre vás jedinečnou príležitosťou. Objavíte nepoznaný región v panenskej prírode Slovenského rudohoria a Nízkych Tatier a budete si nerušene vychutnávať čarovnú atmosféru prítomného okamihu. Vašimi priateľmi budú načas zvieratá z lesa a započúvate sa do šumu lesa či zurčania potôčika. Objavíte svet tajomných chodníčkov a čas necháte plynúť pomalšie.

 

viac o chalúpke a okolí

Lokalita:
Rozprávková horská osada Kysuca, nachádzajúca sa neďaleko Brezna v Slovenskom rudohorí, je ideálnym miestom pre váš relax. Očarí vás svojou neopakovateľnou pokojnou atmosférou. Tvorí ju niečo okolo 20 pôvodných aj nových dreveníc učupených v malej dolinke. Sú zrekonštruované a postavené veľmi citlivo, a tak niet pochýb, že patria ku klenotom slovenskej ľudovej architektúry. Stredobodom a dušou historickej osady Kysuca je malá modrá kaplnka zasvätená sv. Anne. Čas tu plynie pomalšie a skôr ako natrafíte na suseda, sa pokocháte pohľadom na pasúce sa ovečky alebo srny. Nechajte sa rozmaznávať prírodou a vašim terapeutom sa stane všadeprítomné ticho. Ak hľadáte digitálny detox, únik od moderných technológií a mestského ruchu, osada Kysuca je tým správnym miestom.

Ubytovanie:
Vidiecke bývanie na lazoch však neznamená, že budete mat ustlané na slame. Drevenica v Kysuci vás prekvapí a očarí svojim jedinečným štýlom a luxusným prevedením. Drevenica má dve poschodia. Po vstupe do chalúpky sa ocitnete v plne vybavenej kuchyni z ktorej sa bude tešiť nejedna gazdinka. Srdcom chalúpky je jednoznačne nádherná pec s posteľou, na ktorej sa môžete podriemať tak, ako to poznáte z rozprávky o Popolvárovi. Pec oddeľuje kuchyňu od priestrannej spoločenskej miestnosti. Na prízemí sa taktiež nachádza útulná manželská spálňa so samostatnou kúpeľnou. Za kuchyňou sa nachádza ďalšia samostatná toaleta. Na priestrannom poschodí sú k dispozícii tri samostatné izby (3,3,1), kúpeľňa so sprchovým kútom a toaleta. Na dvore chalúpky nájdete posedenie pod altánkom ku ktorému patrí gril či kotlík. K dispozícii máte záhradné lehátka na vychutnávanie si slnečných lúčov priamo na dvore pred drevenicou. Luxusne zariadenú chalúpku s pieckou ako z rozprávky si dokonale užijú rodiny s deťmi aj skupinky priateľov. Nenechajte si ujsť zážitok spania za pecou či absolútneho ticha bez svetelného smogu!

Možnosti aktivít:
Osada Kysuca sa môže pochváliť svojou skvelou polohou. Nachádza sa v obkolesení pohoria Veporské vrchy. Chalúpky krčiace sa v úzkej dolinke v lone prírody ponúkajú množstvo krásnych prechádzok hneď ako vykročíte z dverí. Príroda Horehronia je počas teplejších mesiacov ideálnym miestom turistiku a cykloturistiku. V blízkom okolí môžete objaviť množstvo menej náročných aj náročných túr a je len na vás ktorým smerom sa vyberiete. Obľúbenou atrakciou, ktorá stojí za zmienku, je Čiernohronská železnica, ktorá sa nachádza približne 20 min autom od Kysuce. Výlet vláčikom je krásny zážitok nielen pre tých menších. Zavedie vás do Vydrovskej doliny kde objavíte miniatúrne stavby, oboru s danielmi či diviakmi, v Lesníckom skanzene sa dozviete množstvo informácii o živote v lese a histórii lesníctva. Pri potulkách by ste nemali obísť prvé cyklodreziny na Slovensku. Dreziny využívajú existujúcu úzko koľajovú trať Čiernohronskej železnice. Táto výnimočná atrakcia je vhodná pre všetky vekové kategórie. V neďalekej obci Sihla spoznáte okolie aj z konského chrbta. Nájdete tu najväčší chov huculských koní na Slovensku. Na Gazdovstve Marekov dvor, ktoré sa nachádza v neďalekej osade Sedmák, môžete objaviť tajomstvá gazdovania a priučia vás aj výrobe syra. K tomu sa skvele hodí čerstvý chlieb z rodinnej pekárne v Sihle, ktorý pečú starým spôsobom z vlastného kvásku a na dreve. Zima na Horehroní ukrýva nevyčerpateľné možnosti. Môžete začať stavaním snehuliaka a sánkovaním priamo na dvore. Pokiaľ sa rozodnite skúsiť toho viac, tak vás čakajú kilometre bežkárskych tratí v bezprostrednej blízkosti. Ste vášnivým lyžiarom? Na svoje si prídete na množstve zjazdoviek od tých menej náročných až po tie najnáročnejšie. Za všetky spomenieme Košútku, Lyžiarske stredisko Čierny Balog, Mýto pod Ďumbierom či samotný Chopok v Nízkych Tatrách.


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie
 • parkovanie pri chalupe pre 3 vozidlá
 • v zime odporúčame snehové reťaze / 4x4
 • 4 spálne
 • 2 kúpeľne + extra toaleta
 • varná doska, rúra na pečenie, kuchynská pec na drevo
 • elektrické konvektory, akumulačná pec na drevo
 • zvieratá nie sú dovolené
 • Telekom, ostatní operátori s kolísavým signálom
 • wifi na požiadanie
 • gril, kotlík, ohnisko
 • reštaurácia: 15km, krčma: 4km
 • potraviny, pekáreň: 4km
 • ceny pre páry - jar, jeseň okrem víkendov
 • priama faktúra, Benefit plus, Up Déjeuner

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– izba 1: manželská posteľ, jednolôžková posteľ
– izba 2: manželská posteľ, jednolôžková posteľ
– izba 3: jednolôžková posteľ
– izba 4: manželská posteľ, vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou

Kuchyňa:
elektrická varná doska, elektrická rúra na pečenie, sporák na tuhé palivo na varenie a pečenie, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, plech na pečenie, kuchynské nože, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Kúpeľne:
– spoločná kúpeľňa pre izby 1, 2 a 3: sprchovací kút, toaleta, fén, tekuté mydlo
– kúpeľňa v izbe 4: sprchovací kút, toaleta, tekuté mydlo
– servisná toaleta na prízemí

Iné:
gril, ktorlík, sekera, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička

Mobilný signál a internet:
Telekom 4G, ostatní operátori s nestálym signálom, wifi na požiadanie bezplatne

Prístup autom:
štrková príjazdová cesta, v zime potrebné snehové reťaze, parkovanie pre 2 vozidlá pri chate

Cenník
Couple friendly - ubytovanie pre dvoch za zvýhodnenú cenu
sezóna obdobie objekt/noc počet osôb min.
Jar apríl – jún 169 € 1 – 9 2 noci
nedeľa – štvrtok 129 € 1 – 2 2 noci
Leto júl – august 179 € 1 – 9 5 nocí
Jeseň september – október 169 € 1 – 9 2 noci
nedeľa – štvrtok 129 € 1 – 2 2 noci
Zima november – marec 199 € 1 – 9 2 noci
Prázdniny a sviatky jarné prázdniny, Veľká noc, Dušičky, Traja králi, predĺžené víkendy 209 € 1 – 9 3 noci
Vianoce 209 € 1 – 9 4 noci
Silvester 240 € 1 – 9 5 nocí
Couple friendly ubytovanie

Pobyty pre dvoch za zvýhodnenú cenu v Drevenici na Kysuci platia v sezóne jar a jeseň od nedele do štvrtka. Deti bez nároku na lôžko sa nepočítajú do kapacity pri zníženej cene pre 2 osoby.

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod.

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny a uteráky. Nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc.

Informácia pre FO podnikateľov a PO: 

Uvedené ceny za ubytovanie bez doplnkových služieb sú vrátane 10% DPH. V prípade fakturácie prenájmu objektu sa účtuje DPH vo výške 20% (celková cena s DPH bude o 10% vyššia ako v prípade fakturácie ubytovania).

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.
STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 40€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.
REKREAČNÉ POUKAZY
O rekreačný príspevok za pobyt v Drevenici na Kysuci môžete žiadať prostredníctvom priamej faktúry alebo zaplatiť kartou Up Déjeuner a cez portál Benefit plus. Pri pobyte v minimálnej dĺžke trvania 2 nocí máte nárok na rekreačný príspevok od zamestnávateľa vo výške 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€ za 1 kalendárny rok. Na rekreačný príspevok má nárok zamestnanec, ktorý je v pracovnom pomere v trvaní minimálne 24 mesiacov u zamestnávateľa s 49 a viac zamestnancami.

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa
Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/