Perníková chalúpka

Reservation form https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Raj pre bežkovanie, cyklovýlety a nenáročnú turistiku.

Myslíte si, že ste už starí na rozprávky? Objavte perníkovú chalúpku bez ježibaby. Ponorte sa do sveta bez svetiel a hluku veľkomesta a nechajte svoju dušu pookriať. Odložte všetky vymoženosti modernej doby a prežite digitálny detox, ktorý vás vráti do života oddýchnutých. Dovoľte si objaviť nabíjačku, ktorá sa nepotrebuje dobíjať a je schopná vám dodať toľko energie koľko práve potrebujete. Vašimi spoločníkmi sa  na čas stanú pasúce sa stáda kráv či oviec a neutíchajúce zvuky prírody.

Lokalita:
Perníková chalúpka sa nachádza v jednej z najvyššie položených obcí na Slovensku Lom nad Rimavicou. Je situovaná na okraji obce, a tak je z jednej strany obklopená poslednými domami zástavby no z druhej strany sa kocháte výhľadom na lúky a pasienky Veporských vrchov. Užite si dokonalý vidiecky život na skok od CHKO Poľana, Nízkych tatier či Muránskej planiny, ktoré vám poskytujú množstvo relaxu na prechádzkach, či aktívneho oddychu na bicykli.

V Lome nad Rimavicou momentálne žije niečo viac ako 250 obyvateľov. Má zaujímavú históriu ku ktorej sa môžete priblížiť. Pozrite si Kaplnku sv. Anny, ktorá stojí na mieste pôvodného dreveného kostola z roku 1799, či súbor zrubových ľudových domov s pamiatkovo chránenou kováčskou vyhňou.

Ubytovanie:
Perníková chalúpka vás rozmazná rozprávkovým interiérom s množstvom pôvodných prvkov. Na prízemí nájdete plne vybavenú kuchyňu a spoločenskú miestnosť. Stredobodom pozornosti budú kachle, ktoré neslúžia len na vykurovanie, varenie či pečenie, ale dokonale dotvárajú atmosféru chalúpky. Praskanie dreva pri relaxovaní pôsobí ako balzam na dušu. Na prízemí je situovaná aj spoločná kúpeľňa s toaletou. Stredom drevenice vedú na poschodie masívne mlynárske schody. Poschodie ponúka dve 4 lôžkové izby, v ktorých sa nachádzajú jednolôžkové vysúvacie postele. V spoločenskej miestnosti je taktiež možné pripraviť dve prístelky a zvýšiť tak kapacitu na 10 osôb.

Pred chalúpkou nájdete drevené sedenie, ktoré využijete pri relaxovaní počas teplých mesiacov. Samozrejmosťou je záhradný gril a kotlík na vaše kulinárske umenie. Oddýchnete si v záhradných lehátkach, ktoré patria k výbave chalupy. Popod chalupy sa rozprestiera rovinatý pozemok vhodný na spoločné športové aktivity, loptové hry, bedminton, či stavanie iglu a snehuliaka.

Drevenica susedí s Modrou múranicou a tieto dve chalúpky je možné prenajať aj spoločne. Ich spoločná kapacita je 19 lôžok. Chalúpka je vhodná na trávenie dovolenky pre rodiny s deťmi či so starými rodičmi, ale taktiež pre mladé páry.

Možnosti aktivít:
Na nenáročnú turistiku či cykloturistiky môžete vyraziť doslova hneď, keď otvoríte dvere na chalúpke. Horehronie sa môže pochváliť množstvom aktivít a atrakcií v letnom aj v zimnom období. Stačí si len vybrať.

V zime kilometre upravených tratí na neďalekých lyžiarskych svahoch ako je Chopok, Mýto pod Ďumbierom, Tále či Košútku. Kilometre bežkárskych tratí nielen v bezprostrednej blízkosti chalúpky ale aj vzdialenejšie Pohanské, Osrblie či Čertovica.

Leto ponúka obľúbené vozenie sa vláčikom v Čiernom Balogu. Čiernohronská železnica vás zavedie do lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Objavte novinku v podobe cyklodrezín, ktoré vám pripravia jedinečný zážitok. Dotknite sa divočiny a doprajte si prechádzku popri Dobročskom pralese, kde sa dozviete množstvo zaujímavých informácií.

Objavujte krásy Horehronia a Vrchov z konského chrbta. V obci Sihla nájdete najväčší chov Huculských koní na Slovensku. Naučte sa vyrábať syr na neďalekom gazdovstve Marekov dvor. Vychutnajte si jedinečný chlieb a pečivo z pekárne, ktorá pečie chlebík z vlastného kvásku v peciach na drevo.

Na objavovanie okolia Horehronia vám nepostačí ani niekoľko rokov dovoleniek v tomto nádhernom kraji. Sme presvedčení, že vás má stále čo očariť a prekvapiť.

Čo toto miesto ponúka

 • 80m²
 • 8 osôb + 2 prístelky
 • 2 spálne | 4 postele
 • detská postieľka, detská stolička
 • 1 kúpeľňa
 • indukčná varná doska, pec na drevo na varenie a pečenie
 • kúrenie na pevné palivo
 • gril, kotlík, ohnisko
 • trampolína
 • zvieratá sú vítané
 • bez oplotenia
 • Telekom, ostatní operátori s kolísavým signálom
 • WiFi na požiadanie
 • parkovanie pre 3 vozidlá
 • reštaurácia: 17km, krčma: 750m
 • potraviny: 750m, pekáreň: 4km
 • ceny pre páry - jar, jeseň okrem víkendov
 • rekre poukaz, Up rekrea, Benefit plus, Up Déjeuner, FA na IČO
 • aktualizovaný kalendár
single calendar https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Spokojní hostia

Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Cenník

Počet osôb
Cena noc

apríl – jún | 2 noci

♥ nedeľa – štvrtok

1 - 8

1 - 2

129 €

99 €

júl – august | 3 noci

1 – 8

149 €

september – november | 2 noci

♥ nedeľa – štvrtok

1 - 8

1 - 2

129 €

99 €

december - marec | 2 noci

1 – 8

149 €

jarné prázdniny, Veľká noc, Dušičky, Vianoce, Traja králi | 3 noci

Silvester | 4 noci

1 - 8

1 - 8

159 €

220 €

 • Couple friendly ubytovanie

Pobyty pre dvoch za zvýhodnenú cenu v Perníkovej chalúpke platia v sezóne jar a jeseň od nedele do štvrtka. Deti bez nároku na lôžko sa nepočítajú do kapacity pri zníženej cene pre 2 osoby.

Cena zahŕňa drevo do pece, lôžkoviny a uteráky. Nezahŕňa daň z ubytovania 0,50€/osobonoc. Prístelka pre 9. a 10. osobu 10€/osobonoc. Domáce zviera bez doplatku. Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod.

Informácia pre IČO klientov: Ceny  sú vrátane 10% DPH za ubytovanie. Ak si želáte vystaviť faktúru na prenájom, cena sa navýši o rozdielovú DPH 10% (prenájom má základnú sazdbu DPH 20%).

 

Platba: Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie. Zvyšných 70% je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.
Storno: Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt - vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 40€. 29 – 8 dní - účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy. 7 dní a menej - storno poplatok v plnej výške 100%.
Rekreačné poukazy: O rekreačný príspevok za pobyt v Perníkovej chalúpke môžete žiadať prostredníctvom priamej faktúry, cez Up Rekrea alebo uhradiť cez platboné brány Up Déjeuner a Benefit plus. 

Prečo STEY

Podporte región

Čo u nás miniete, ostáva v regióne. Podporíte malých miestnych poskytovateľov služieb.

Cestujte ekologicky

Poznávajte v duchu zásad prírodného turizmu.

Digitálny detox®

Doprajte si luxus byť offline. Na vidieku, na lazoch, v prírode.

Dovolenka na Vrchoch, Lom nad Rimavicou

@steyslovakia
3m calendar https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Aktivity v okolí

Leto

Túlačky nad osadou Kysuca

Kysuca - Uhliarka 1 km (15 min.)

Na Klenovský Vepor

2:35 hod. (8,2 km) ↗595 m ↘182 m + späť

Meandre kamenistého potoka

Sihla - 6 km (11 min.)

Vychdázka na koni Marekov dvor

1:05 hod. (3,2 km) ↗170 m ↘165 m + späť

Syry z gazdovstva Marekov dvor

1:05 hod. (3,2 km) ↗170 m ↘165 m + späť

Vychádzky na koni Hucul klub Sihla

Sihla - 3,5 km (7 min.)

Cyklotrasy v okolí Kysuce

cyklo.horehronie.sk

K hranici Dobročského pralesa

Počiatočný bod výletu - 4,8 km (6 min.)

Čiernohronská železnica

Čierny Balog - 15,5 km (18 min.)

Osada Biele vody

Biele vody - 12,8 km (14 min.)

Bike park Košútka

Hriňová-Malý Slanec - 22,2 km (28 min.)

Kúpalisko Hriňová

Hriňová - 20,7 km (21 min.)

Zima

Bežkárske trate Lom nad Rimavicou

Lom nad Rimavicou – 5 km (8 min.)

Bežkárske trate z Lomu až na Látky - Mláky

Lom nad Rimavicou – 5 km (8 min.)

Ski Čierny Balog

Čierny Balog – 18,1 km (20 min.)

Ski Látky Prašivá

Látky – 32,1 km (31 min.)

Skicentrum Košútka

Hriňová-Malý Slanec – 22,1 km (24 min.)

Skicentrum Kokava - Línia

Kokava nad Rimavicou – 28,9 km (31 min.)

Lokalita

Momenty

Instagram

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704