Digitálny detox v Klenovských vrchoch

Príďte sa k nám stratiť, aby ste sa mohli znova nájsť. Digitálny detox v Klenovských vrchoch v útulnej maringotke bez elektriny, s vodou, kúrením v piecke, nekonečným tichom, kde môžete nerušene relaxovať vo dvojici, s deťmi aj domácimi miláčikmi.

Lokalita:

Maringotka sa nachádza na samote na čistinke pod lesom medzi Klenovskou Poľanou a Kozím chrbtom. Vtáci tam spievajú od rána do večera, cvrčky cvrlikajú, neďaleko sa pasú ovce a kozy.

Ubytovanie:

Maringotka má plne vybavenú kuchyňu na varenie vnútri na plynovej dvojplatničke aj vonku na ohni. Pani domáca je zručná vo varení vonku na ohni, tomu prispôsobila aj výbavu kuchyne. Voda je prinášaná v nádobách, kúrenie v piecke na drevo. Dobre sa udržiava v teple aj počas tuhej zimy. Spacia nika poskytuje dostatok miesta pre 3 dospelé osoby a dve deti na poschodových lôžkach. Maringotka je bez elektriny. Atmosféru dotvárajú rozmiestnené solárne a baterkové svetlá.

Možnosti aktivít:

Dobite si baterky digitálnym detoxom, nenáročnými prechádzkami, čítaním a driemaním v hojdacej sieti. Dožičte si ohnivý kúpeľ pod hviezdami, zbierajte bylinky, hríby, užite si varenie vonku na ohni. Deti potešia hry v prírode, lezenie po stromoch, kotúľanie dole kopcom, čľapkanie vo vaniach. Domáci vám radi pomôžu dohodnúť malú návštevu niektorého z okolitých gazdovstiev. Zarobotených gazdov môžete podporiť a seba potešiť kúpou domácich výrobkov (syry, ryby).

Neplánujte veľa. Pripravte sa na spomalenie, pobyt v prírode v okolí maringotky. Ak máte chuť objavovať, naplánujte si aktivity pred príjazdom alebo po odchode z Maringotky späť do civilizácie. V okolí sa nachádza reštaurácia Ráztočné, podporiť môžete aj Starú školu v Kokave prehliadkou sklárskej výstavy, potešiť deti návštevou Obroviska a sysľoviska, dopriať si vychádzku na koni, výlet na rozhľadňu Slopovo. Po ceste „domov“ sa zatúlať k vodopádu Bystrého potoka, do osady Kysuca, osviežiť sa v hriňovskom kúpalisku, okúsiť jedinečný zip wire v Košútke. V zime máte možnosť zalyžovať v malých strediskách Látky-Prašivá, Kokava-Línia či Košútka.

Logistika:

Radi vás vyvezieme. Presnú polohu vám pošleme v infomaile po rezervácii. Okrem zimy je dostupná vozidlám s vyšším podvozkom a 4×4, v zime len SUV. Ak nemáte vlastné terénne vozidlo, odvoz z Klenovca a dovoz späť je zahrnutý v cene ubytovania. Bližšie informácie ohľadom logistiky nájdete v sekcii Detailné vybavenie.


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie
 • s vyšším podvozkom, v zime len s SUV
 • spanie pre 2 dospelých a 3 deti
 • voda v kanistroch na umývanie riadu a kúpanie vo vani v interiéri maringotky
 • suché wc 10m od maringotky
 • exteriérové kúpacie vane, solárna sprcha
 • varenie na dvojplatničke a piecke
 • kúrenie na pevné palivo
 • zvieratá sú povolené
 • bez stáleho signálu
 • bez wifi
 • ohnisko s posedením
 • bez rekre príspevku

Detailné vybavenie

Spanie:
– tri jednolôžkové matrace vedľa seba naspodu spacej niky
– dve menšie jednolôžkové poschodové postele

Kuchyňa:
Plynová dvojplatnička, varenie na piecke na pevné palivo, hrnce, taniere, panvica, poháre, príbor, čajník, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Iné:
suché wc v exteriéri, prenosné wc v interiéri, voda prinášaná v kanistroch na umývanie riadu a osobnú hygienu, zabudovaná vanička v maringotke pod lavicou – vodu je potrebné ohriať na piecke, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička

Mobilný signál:
Mobilný signál všetkých operátorov nestabilný, bez wifi

Logistika:
Autobusom: zastávka Klenovec námestie, odtiaľ vás až k Chatôčke odvezú domáci (cca 8km). Obojsmerný transfer je zahrnutý v cene pobytu.
Vlastným autom:
– bez pohonu 4×4 – parkovanie v obci Klenovec na parkovisku s kamerovým systémom alebo u domácich na oplotenom pozemku, transfer domácimi. Alebo zaparkujete na konci asfaltovej cesty. Odtiaľ vás 3km odvezú domáci alebo pôjdete pešo cca 1,5hod.
– s pohonom 4×4 a vyšším podvozkom / v zime len SUV. Prosím zvážte možnosť odvozu vlastným autom. Ide o náročný terén s prevýšením a nie je vhodný pre autá s nižším podvozkom, aj keď majú oba náhony. V prípade, že sa rozhodnete použiť vlastné vozidlo, domáci vás budú sprevádzať až k Maringotke svojím autom. Doprovod je, rovnako ako transfer, v cene pobytu.
Parkovanie cca 10 m od Maringotky.

Cenník
sezóna obdobie objekt/noc počet osôb min.
Celoročne 8. január – 21. december 60 € 1 – 5 2 noci
Prázdniny a sviatky Vianoce, Traja králi, jarné a letné prádzniny, Veľká noc, Dušičky, predĺžené víkendy  65 € 1 – 5 3 noci
Silvester 28. december – 2. január 90 € 1 – 5 3 noci

 

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod.

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky, transfer domácimi alebo doprovod k vášmu vozidlu. Domáce zviera bez doplatku.

Cena nezahŕňa príplatok za kúpacie vane 20€/pobyt (len počas mesiacov december – apríl). 

3 a viac nocí – 20% zľava z celkovej ceny pobytu – bude odpočítaná po rezervácii

PLATOBNÉ PODMIENKY

Platba v plnej výške pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie. 

STORNO PODMIENKY

Zrušenie rezervácie do 15 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú čiastku poníženú o administratívny poplatok 30€.

14 – 7 deň pred nástupom: účtujeme storno poplatok vo výške 50% prijatej platby.

6 dní – deň príchodu: 100% storno poplatok.

REKREAČNÉ POUKAZY Pre toto ubytovacie zariadenie nie je možné uplatniť rekreačný príspevok.

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme. +421 904 02 02 03 stey@steyslovakia.com
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/