Chalupa pod Vŕškami

Reservation form https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Pod centrálnou časťou Nízkych Tatier v tichej ulici Mýta pod Ďumbierom

Chalupa pod Vŕškami sa teší vašej obľube celoročne. Na skok od hrebeňa Nízkych Tatier si vychutnáte pokoj podhorskej obce a objavíte takmer nekonečné možnosti nielen na aktívny oddych, ale aj pokojné prechádzky.

Lokalita: 

Chalupa sa ukrýva v bočnej uličke neďaleko centra obce Mýto pod Ďumbierom. V bezprostrednej  blízkosti sa nachádzajú tri lyžiarske strediská a hneď  za rohom  kilometre upravovaných bežkárskych tratí. Leto nenechá zime nič dlžné a vy sa môžete kochať nádhernými výhľadmi pri turistike, skúsiť down hill v bike parku, vyvetrať hlavu na cyklocestách a lesných chodníkoch. Horúci letný deň môžete stráviť aj pri neďalekom jazere Krpáčovo. Po výlete si vychutnáte kúpaciu kaďu za chalupou, v zime príjemne horúcu, v lete osviežujúcu.

Ubytovanie:

Drevenička z roku 1902 prešla kompletnou rekonštrukciou. Má dve podlažia a príjemnú priestrannú oplotenú záhradu stvorenú na oddych. Na prvom podlaží sa nachádza kuchyňa s umývačkou či espressom. Kuchyňa je krbom opticky predelená s obývačkou. Krb slúži na dotvorenie atmosféry. Nakoľko sa v chalúpke nachádza centrálne elektrické vykurovanie, po dni strávenom napríklad na svahu či niekde na turistike vás bude čakať príjemne teplo. Na poschodí sa nachádzajú dve spálne. Každá spálňa má manželskú posteľ, rozkladaciu jednolôžkovú posteľ, vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom a toaletou. Zabudovaná manželská posteľ v menšej spálni vám poskytne nielen príjemné spanie, ale aj útulné útočisko k poobednému čítaniu či večernému filmu. Pohľad z okna vám čiastočne zakryjú vysoké smreky, z ktorých sa občas v noci prihlásia sovy. Väčšia spálňa je krásne presvetlená s veľkým oknom do záhrady. V záhrade si môžete užívať slnko pod jabloňou, ale aj tieň podstienky. V altánku si ugrilujete niečo skvelé na večeru, alebo si len tak opečiete špekačku na otvorenom ohni. Skvelým doplnkom po turistike aj lyžovačke bude horúca kaďa na záhrade za chalupou. Kaďa sa k vášmu príchodu na pobyt rozkúri drevom, ale temperuje sa elektrickým ohrevom, takže sa nemusíte o nič starať. 

Možnosti aktivít: 

Samotná poloha obce ponúka množstvo prechádzok hneď, ako vykročíte z chalupy. Azda najpríjemnejší je výlet na Dedečkovu chatu priamo z chaty, bez presunu autom. V mesiacoch bez snehu si užijete množstvo rozmanitých turistických trás, či už patríte medzi rekreačného turistu alebo zvládate aj náročnejší terén, určite si budete mat z čoho vybrať. Pojmy ako Chopok, Ďumbier, Dereše, Čertovica snáď ani nie je treba predstavovať. Priamo na okraji obce nájdete Mýto ski & bike centrum, kde sa dosýta vybláznite na bicykloch. Nájdete tu trate rôznych obťažností vrátane tých detských. V prípade nepriaznivého počasia odporúčame navštíviť Bystriansku jaskyňu či menej známu, no o to unikátnejšiu Jaskyňu mŕtvych netopierov, ktorá ako jediná na Slovensku ponúka speleotreking. Ak máte v hľadáčiku menej aktívnu dovolenku, obľúbenou atrakciou v blízkom okolí je Čiernohronská železnica. Výlet vláčikom je krásny zážitok nielen pre tých menších. Pri potulkách by ste nemali obísť prvé cyklodreziny na Slovensku. Cykloreziny využívajú existujúcu úzko koľajovú trať Čiernohronskej železnice. Táto výnimočná atrakcia je vhodná pre všetky vekové kategórie a na tú jazdu len tak ľahko nezabudnete. V bedekri vám dáme aj tipy na výlety celého Horehronia, kontakty na lokálnych remeselníkov či salaše.

Zima pod hrebeňom Nízkych Tatier ukrýva nevyčerpateľné možnosti. Na sánkovačku stačí ísť pár metrov nad chatu. Na bežky mate do 5 min. autom do Sedla Pohanské alebo 15 min. na trate s najkrajšími výhľadmi v regióne, na Čertovici aj s požičovňou bežiek. Lyžovanie pre začiatočníkov priamo v dedine s jedinou sedačkovou lanovkou v okolí (okrem Jasnej samozrejme). K dispozícii aj pás pre najmenších a inštruktori. Ski Tále či Čertovica alebo Jasná s dojazdom 8 až 20 min. V dedine sa nachádza požičovňa skialpovej výstroje, v susednej Bystrej si zapožičiate výstroj na lyžovanie.

Čo toto miesto ponúka

 • 70m²
 • 6 osôb
 • 2 spálne | 4 postele
 • detská postieľka, stolička, zábrany na posteľ, nočník, wc redukcie, hračky
 • 2 kúpeľne + extra toaleta
 • varná doska, rúra na pečenie
 • umývačka riadu
 • automatický kávovar Delonghi
 • centrálne elektrické vykurovanie - podlahové, radiátory; krb pre radosť
 • altánok, gril, ohnisko, kotlík
 • trampolína, šmýkačka, preliezka
 • kúpacia kaďa
 • zvieratá sú vítané
 • oplotený pozemok
 • všetci operátori
 • wifi
 • parkovanie pre 2 vozidlá
 • reštaurácia: 500 m, krčma: 200 m
 • potraviny, kaviareň: 200 m
 • ceny pre páry - jar, jeseň, zima okrem víkendov
 • rekre poukaz, Up rekrea, Benefit plus, Up Déjeuner, FA na IČO
 • aktualizovaný kalendár
single calendar https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Spokojní hostia

Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Cenník

Počet osôb
Cena noc

apríl – jún | 2 noci

♥ nedeľa – štvrtok

1 - 6

1 - 2

149 €

99 €

júl – august | 3 noci

1 – 6

149 €

september – november | 2 noci

♥ nedeľa – štvrtok

1 - 6

1 - 2

149 €

99 €

december – marec | 2 noci

♥ nedeľa – štvrtok

1 - 6

1 - 2

159 €

109 €

jarné, Veľká noc, Dušičky, sviatky | 3 noci

Vianoce, Traja králi | 4 noci

Silvester | 5 nocí

1 - 6

1 - 6

1 - 6

159 €

179 €

209 €

kúpacia kaďa | pobytový deň

1 - 6

15-30 €

 • Couple friendly ubytovanie

Pobyty pre dvoch za zvýhodnenú cenu v Chalupe pod Vŕškami platia v sezóne jar, jeseň a zima od nedele do štvrtka. Deti bez nároku na lôžko sa nepočítajú do kapacity pri zníženej cene pre 2 osoby.

Cena zahŕňa drevo do pece, lôžkoviny a uteráky. Nezahŕňa kúpaciu kaďu a daň z ubytovania v sadzbe 1€/osobonoc. Check in: od 15.00 hod. Check out: do 11.00 hod.

Kúpacia kaďa: príprava kade 20€, poplatok za využitie kade na pobytový deň (nepočíta sa deň odchodu): jún - september 15€/deň, apríl – máj a október – november 20€/deň, december – marec 30€/deň. Poplatok za využitie kade je počítaný podľa priemernej spotreby elektrického ohrevu v danom období. Počas pobytu sa nemusíte o nič starať, voda je temperovaná elektricky. Teplotu vody prispôsobujeme vonkajšej teplote a vašim preferenciám.

Platba: Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie. Zvyšných 70% je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.
Storno: Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt - vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 40€. 29 – 8 dní - účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy. 7 dní a menej - storno poplatok v plnej výške 100%.

Informácia pre IČO klientov: Ceny  sú vrátane 10% DPH za ubytovanie. Ak si želáte vystaviť faktúru na prenájom, cena sa navýši o rozdielovú DPH 10% (prenájom má základnú sazdbu DPH 20%).

Rekreačné poukazy: O rekreačný príspevok za pobyt v Chalupe pod Vŕškami môžete žiadať prostredníctvom priamej faktúry, cez Up Rekrea alebo uhradiť cez platboné brány Up Déjeuner a Benefit plus. 

Prečo STEY

Podporte región

Čo u nás miniete, ostáva v regióne. Podporíte malých miestnych poskytovateľov služieb.

Cestujte ekologicky

Poznávajte v duchu zásad prírodného turizmu.

Digitálny detox®

Doprajte si luxus byť offline. Na vidieku, na lazoch, v prírode.

Chalupa pod Vŕškami

@steyslovakia
3m calendar https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/

Aktivity v okolí

Leto

Dedečkova chata

1:40 hod. (3,5 km) ↗277 m ↘0 m + späť

Vyhliadková veža Horné Lazy

2:52 hod. (8,1 km) ↗401 m ↘224 m + späť

Ďumbier

k parkovisku Trangoška 13,6 km (18 min.)

Chopok

k parkovisku Krupová 11,8 km (15 min.)

Jaskyňa mŕtvych netopierov

k parkovisku Trangoška 13,6 km (18 min.)

Bystrianska jaskyňa

Bystrá - 3,7 km (6 min.)

Cyklotrasy v okolí Mýta

cyklo.horehronie.sk

Bike park

pešo - 1,5 km (23 min.)

Čiernohronská železnica

Čierny Balog - 19,4 km (22 min.)

Vodná nádrž Krpáčovo

Krpáčovo - 11,8 km (18 min.)

Splav Hrona

Nemecká - 20,2 km (22 min.)

Salaš

Mýto pod Ďumbierom

Zima

Ski & Bike Mýto pod Ďumbierom

Mýto pod Ďumbierom – 1,5 km (3 min.)

Bežecké trate Pohanské

Sedlo Pohanské – 3,8 km (5 min.)

Ďumbier

k parkovisku Trangoška 13,6 km (18 min.)

Jasná

k parkovisku Krupová 11,8 km (15 min.)

Ski Tále

Tále – 5,9 km (9 min.)

Ski Čertovica

Čertovica – 13,7 km (14 min.)

Bežecké trate Čertovica

Čertovica – 13,7 km (14 min.)

Lokalita

Momenty

Instagram

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704