Galéria
Pokoj na dedine pod Nízkymi Tatrami

Hľadáte útočisko pre vaše vandrovky Nízkymi Tatrami? V Dolnej Lehote si vychutnáte pokoj na chalúpke v bočnej tichej ulici, odkiaľ to ale budete mať na skok k južným svahom Nízkych Tatier, k letnému schladeniu v jazere Krpáčovo alebo osviežujúcou Vajskovskou dolinou s vodopádom.

Lokalita:

Ubytovanie na Chalúpke v papradí sa nachádza v dedinke Dolná Lehota, ktorá je vstupnou bránou do mikroregiónu Nízke Tatry – juh. Chalupa je schovaná v tichej bočnej ulici. Okolité drevenice aj domčeky obývajú rezidenti aj chatári. Za chalupou sa ťahajú nekončiace lúky, ktoré vás dovedú k prameňu Sama Chalupku a odtiaľ k jazeru Krpáčovo. V pešej vzdialenosti sa nachádzajú potraviny, krčma aj reštaurácia. Zázemím aj dostupnosťou je preto vhodná pre rodiny s deťmi. Na chalupe môžu bezstarostne behať po lúkach za záhradou a keď bude potrebné doplniť zásoby, zbehnete si do obchodu ako dakedy u babky na dedine. Okrem toho vo vedľajšom Lopeji dostane vychýrenú Lopejskú zmrzlinu a pečivo z Lopejskej pekárne, či v neďalekej Podbrezovej mäso výbornej kvality či obľúbené domáce bezéčkové klobásky na gril.

 

Ubytovanie:

Chalúpka je dvojpodlažná s čarovnou papraďovou záhradkou. Na prízemí chalupy sa nachádza kuchyňa, obývačka, kúpeľňa s toaletou. V podkroví je pripravené spanie pre 4 osoby a v prípade potreby aj detská postieľka. V záhradke so starým orechom a kopou zelene si vychnutnáte raňajky, kotlíkový guľáš a na rošte na ohnisku aj grilované dobroty. V chalúpke je možné pripraviť dva prístelky, jeden na gauči v obývačke a jeden na rozkladacej pohovke v podkroví. Pred chalupou môžete bezpečne odparkovať tri vozidlá. Vzhľadom na veľkosť a polohu chalúpky si naplno vychutnajú jej komfort obzvlášť rodinky s deťmi, prípadne páry. 

Možnosti aktivít:

V Dolnej Lehote budete najviac upierať zraky na neďaleký hrebeň Nízkych Tatier. Priamo z chaty si môžete naplánovať nenáročné aj stredne náročné cyklovýlety, napríklad Vajskovskou dolinou, k jazeru Krpáčovo, na Tále. A keď si trúfate, tak pokojne aj na pod Chopok na Trangošku. Z Trangošky určite nevynechajte unikátny speleotreking v Jaskyni mŕtvych netopierov, horské dobroty na Štefáničke či Kamienke. Jazero Krpáčovo je jediný prírodný zdroj letných vodných zážitkov. Preneste sa v čase a požičajte si vodný bicykel, alebo otestujte koordináciu na paddleboardoch. V hoteli Polianka pri jazere si môžete dopriať kus dobrej gastronómie, večernú súkromnú saunu s kaďou alebo požičať e-biky. Po svojich sa vyberte Vajskovskou dolinou až k vodopádu. Nezabudnite sa pristaviť na Črmnom pri pamätníku SNP, tvz. Padákoch Jaroslava Kubičku. 


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie
 • parkovanie pri chalupe
 • wifi nie je dostupné
 • 1 spálňa
 • 1 kúpeľňa s toaletou
 • psík menšieho vzrastu vítaný
 • ohnisko, grilovací rošt, kotlík, záhradné lehátka
 • reštaurácia 2km, krčma 2km
 • potraviny 300m, pekáreň 4km
 • všetci operátori
 • extra: balíček regionálnych výrobkov 15€

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– spálňa: 2x manželská posteľ, cestovná detská postieľka, prístelok na rozkladacom kresle
– prístelok na rozkladacom gauči v obývačke

Kuchyňa:
chladnička s mrazničkou, mirkovlnná rúra, dvojplatnička, Nesspresso kávovar na plniteľné ekokapsule, koťogo, rýchlovarná kanvica, koťogo, čajník, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Kúpeľňa:
sprchovací kút, toaleta, fén, ohrievač vody, tekuté mydlo

Iné:
TV, dámske aj pánske papuče na pohyb v interiéri, gumené šľapky pre exteriér, záhradné lehátka, hojdacia sieť, grilovací rošt, kotlík, ohnisko, sekera, drevo na kúrenie, lekárnička

Mobilný signál:
všetci operátori, bez wifi

Prístup autom:
asfaltová cesta, parkovanie pre 3 vozidlá pri chate

Cenník

1 - 2 osoby

Celá chalupa pre pár
79€ / noc
 • júl - august min. 3 noci
 • september min. 2 noci
 • psík malé plemeno 5€/pobyt

3 - 4 osoby

Celá chalupa
99€ / noc
 • júl - august min. 3 noci
 • september min. 2 noci
 • psík malé plemeno 5€/pobyt
 • 2x prístelok 10€/noc

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod

Prístelok 10€/noc. Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky. Cena nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc bez rozdielu veku. Deti bez nároku na lôžko nepočítame do počtu osôb pri zníženej cene pre 2 osoby.

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.

STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 15€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy 30%.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.

REKREAČNÉ POUKAZY
Za pobyt v minimálnej dĺžke trvania 2 noci vám vystavíme účtovný doklad (faktúru) v zmysle požiadaviek platnej legislatívy. Ak ste si k ubytovaniu objednali niektorý z našich zážitkov, zahrnieme ho do faktúry. Účtovný doklad predložíte do 30 dní zamestnávateľovi, ktorý vám preplatí 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€.
Nespolupracujeme s externými subjektami, ktoré zúčtovávajú rekreačné poukazy (poukážky, karty, benefit systémy).

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa
Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/