Galéria
Ďaleko od civilizácie, mestského ruchu a moderných technológií

Tiež máte ten pocit, že je na čase zresetovať a načerpať pozitívnu energiu? Ďaleko od ruchu veľkých miest a stereotypov môžete zažiť jedinečný digitálny detox. V panenskej prírode Slovenského rudohoria budete objavovať nepoznaný región a vychutnávať si čarovnú atmosféru prítomného okamihu.

Lokalita:

Ubytovanie na chalúpke v rozprávkovej osade Kysuca, ktorá sa nachádza neďaleko Brezna, je správnou voľbou pre vaše zrelaxovanie. V objatí lesov  Slovenského Rudohoria by ste len márne hľadali náznaky ruchu veľkomesta. Osadu Kysuca tvorí niečo okolo 20 pôvodných aj nových dreveníc, učupených v malebnej dolinke.  Sú zrekonštruované a postavené veľmi citlivo, a tak niet pochýb, že patria ku klenotom slovenskej ľudovej architektúry. Klenotom osady je azúrovo modrá kaplnka zasvätená sv. Anne. Skôr ako by ste natrafili na suseda, zbadáte pasúce sa stádo sŕn či zatúlanú líšku. To čo vás však naozaj očarí bude ranné zobúdzanie vtáčím spevom k tomu šum potôčiku a ticho. My v Stey veríme, že pri odchode z chalupy vás bude zaujímať len jediná vec…Kedy sa sem vrátim?

Ubytovanie:

Dvojposchodová chalúpka je novopostavená. Prízemie tvorí priestranný spoločenský priestor s gaučom. Srdce chalupy v podobe krbu, dokonale dotvára atmosféru a poskytuje teplo „domova“ . Je jediným zdrojom tepla a cez prieduchy vykuruje aj podkrovie. Spája spoločenskú miestnosť s menšou kuchynkou. Kuchynka je plne vybavená a poslúži ako skvelý priestor pre vytváranie jedinečných chutí aj náročnejšej gazdinke. Na prízemí sa taktiež nachádza kúpeľňa so sprchovým kútom a toaleta. V podkroví nájdete dve spálne s manželskými posteľami. V prípade pobytu malého dieťatka vám vieme na požiadanie bezplatne zabezpečiť cestovnú postieľku. Dva prístelky je možné pripraviť na gauči v spoločenskej miestnosti. S výhľadom na praskajúce drevo v krbe je gauč veľmi lukratívnym miestom na oddych.

K vybaveniu ubytovania patrí samozrejme gril, kotlík aj záhradné lehátka, ktoré využijete hlavne počas teplého obdobia. Na zimu sa vám o zábavu postarajú sánky či boby, ktoré budete mať k dispozícii. Počas chladných dní sa nemusíte obávať zimy, chalúpku vám vykúrime skôr, ako prídete.

Príjemná atmosféra drevenice, jej bezprostredného okolia ako aj samotnej rozprávkovej osady Kysuca, vás vytiahne z bežného stereotypného života. Vzhľadom na jej veľkosť a polohu si naplno vychutnajú jej komfort obzvlášť rodinky s deťmi, prípadne páry.

Možnosti aktivít:

Osada Kysuca má jedinečnú polohu. Ste na skok o národného parku  Nízke Tatry, národného  parku Muránska planina či Slovenského rudohoria. Blízkosť a dotyk prírody zabezpečuje a ponúka nevyčerpateľné množstvo zážitkov.

V zimnom období to môže byť sánkovačka priamo pri chalúpke či kilometre bežkárskych tratí v bezprostrednej blízkosti. Pre vášnivých lyžiarov sa tu otvára viacero možností od jednoduchých zjazdoviek, ako napríklad Košútka či Lyžiarske stredisko Čierny Balog, až po tie najnáročnejšie v Mýte pod Ďumbierom či samotnom Chopku v Nízkych Tatrách.

V letných mesiacoch si na svoje prídu nadšenci turistiky. V blízkom okolí sa nachádza množstvo menej náročných aj náročných túr a je len na vás ktorým smerom sa vyberiete. Obrovským lákadlom nielen pre najmenších je Čiernohorská železnica, ktorá vás zavezie do Vydrovskej doliny a Lesníckeho skanzenu.

Pokiaľ by ste chceli spoznávať okolie zo sedla, v neďalekej obci Sihla nájdete najväčší chov huculských koní na Slovensku. Taktiež môžete navštíviť gazdovstvo Marekov dvor, kde vás veľmi vrúcne privítajú.  Radi vás zaučia nielen do tajov jazdenia a gazdovania, ale vám ukážu aj to ako sa vyrába syr. K tomu sa skvele hodí čerstvý chlieb z rodinnej pekárne v Sihle, ktorý pečú starým spôsobom z vlastného kvásku a na dreve.


Prečo práve STEY?

 • Podporíte malých lokálnych poskytovateľov
 • Čo u nás miniete, ostáva v regióne
 • Sme tu pre vás 24/7
 • Poctivé produkty za férové ceny

Základné informácie
 • parkovanie pri chalupe
 • v zime odporúčame snehové reťaze
 • wifi nie je dostupné
 • 2 spálne + prístelok na gauči
 • 1 kúpeľňa s toaletou
 • pes bez doplatku
 • ohnisko, gril, kotlík, záhradné lehátka
 • reštaurácia 15km, krčma 4km
 • potraviny, pekáreň 4km
 • iba Telekom
 • extra: balíček regionálnych výrobkov 15€
 • ceny pre páry - celoročne

Detailné vybavenie a rozloženie izieb

Izby:
– izba 1: manželská posteľ, jednolôžková posteľ, anatomické vankúše
– izba 2: manželská posteľ, anatomické vankúše, drevená detská postieľka

Kuchyňa:
chladnička s mrazničkou, mirkovlnná rúra, piecka na pevné palivo (šparhét) na varenie aj pečenie, vysoká detská stolička, Nesspresso kávovar na plniteľné ekokapsule, koťogo, rýchlovarná kanvica, sada príborov, tanierov, pohárov, hrncov, panvica, zapekacia misa, koreniny, cukor, soľ, prostriedok na umývanie riadu, utierka na riad, hubka

Kúpeľňa:
sprchovací kút, toaleta, fén, elektrický ohrievač vzduchu, ohrievač vody, tekuté mydlo

Iné:
spoločenské hry, dámske aj pánske gumené šľapky na pohyb v interiéri, záhradné lehátka, závesné hojdacie kreslo, gril, kotlík, ohnisko, sekera, drevo na kúrenie, pepo, lekárnička, šitie, boby
Používame čapovanú eko drogériu.

Mobilný signál:
Telekom 4G, ostatní operátori s nestálym signálom, bez wifi

Prístup autom:
štrková príjazdová cesta, v zime potrebné snehové reťaze, parkovanie pre 2 vozidlá pri chate

Cenník

1 - 2 osoby

Celá chalupa pre pár
89€ / noc
 • min. 2 noci
 • apríl - november 89€/noc
 • december - marec 99€/noc
 • prádzniny a sviatky min. 3 noci

3 - 4 osoby

Celá chalupa
109€ / noc
 • min. 2 noci
 • apríl - november 109€/noc
 • december - marec 119€/noc
 • prístelok 10€/noc
 • prádzniny a sviatky min. 3 noci

Prázdniny a sviatky

1 - 4 osoby
109€ / noc
 • min. 3 noci
 • podľa počtu osôb a sezóny
 • Silvester 129€/noc, min. 5 nocí
 • prístelok 10€/noc

Check in: od 15.00 hod. Check out: do 10.00 hod

Prístelok 10€/noc. Psík bez doplatku.

Cena zahŕňa drevo do krbu, lôžkoviny, uteráky. Nezahŕňa miestny poplatok za ubytovanie 0,50€/osobu a noc bez rozdielu veku. Deti bez nároku na lôžko nepočítame do počtu osôb pri zníženej cene pre 2 osoby.

Platba, storno a rekreačné poukazy

PLATOBNÉ PODMIENKY
Zálohová platba vo výške 30% z celkovej ceny pobytu je splatná do 3 dní od rezervácie.
Zvyšných 70% z celkovej ceny pobytu je potrebné uhradiť najneskôr 7 dní pred príchodom.

STORNO PODMIENKY
Zrušenie rezervácie do 30 dní pred nástupom na pobyt: vrátime vám zaplatenú zálohu poníženú o administratívny poplatok 15€.
29 – 8 dní: účtujeme storno poplatok vo výške prijatej zálohy 30%.
7 dní a menej: účtujeme storno poplatok v plnej výške 100%.

COVID STORNO PODMIENKY
V prípade, že bude uznesením vlády formálne obmedzené poskytovanie služieb ubytovania, resp. obmedzený pohyb občanov a cestovanie, storno podmienky sa neaplikujú. Obratom Vám vrátime uhradenú zálohu v plnej výške alebo máte možnosť pobyt vyčerpať v náhradnom termíne do konca kalendárneho roka 2021 podľa Vášho výberu v ktoromkoľvek zariadení z nášho portfólia.

REKREAČNÉ POUKAZY
Za pobyt v minimálnej dĺžke trvania 2 noci vám vystavíme účtovný doklad (faktúru) v zmysle požiadaviek platnej legislatívy. Ak ste si k ubytovaniu objednali niektorý z našich zážitkov, zahrnieme ho do faktúry. Účtovný doklad predložíte do 30 dní zamestnávateľovi, ktorý vám preplatí 55% z ceny pobytu, avšak najviac z hodnoty 500€.
Nespolupracujeme s externými subjektami, ktoré zúčtovávajú rekreačné poukazy (poukážky, karty, benefit systémy).

Máte otázky?

Zavolajte alebo nám pošlite správu. Na Horehroní sme doma a radi vám pomôžeme.

+421 908 823 750

stey@steyslovakia.com

Mapa
Aktivity v okolí
Recenzie
Reviews https://steyslovakia.com/wp-content/plugins/booking-management/