Horehronské cyklodreziny

Rezervácie +421 911 633 119
  • 3 hodiny
  • 1 - 4 osoby
  • apríl - október
  • bez sprievodcu
  • psy sú vítané
  • na objednávku denne
  • zabezpečuje: OOCR Horehronie

Cenník

40 € / deň (zľava z Horehronie card 10%)

Požičovňa

online rezervačný formulár nájdete tu: https://cyklo.horehronie.sk/e-bike-pozicovna/cyklodreziny-hronec

Zážitok jediný svojho druhu na Slovensku

Na Horehroní máte jedinečnú možnosť zažiť to, čo nikde inde na Slovensku. Horehronské cyklodreziny mali zložitý začiatok,  ale všetci sme sa dočkali úspešného zaradenia do prevádzky a vy si ich môžete užiť do sýta.

Cyklodreziny (ľahké koľajové vozidlo, poháňané silou na princípe bicyklovania)  sa pohybujú na úzko koľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog. Po tejto trati jazdila Čiernohorská železnica. Momentálne  je  v horšom technickom stave, a tak našla unikátne a jedinečné využitie. Trať vedie nádherným krasovým územím Hrončianskej doliny. Cyklodrezinou je možné sa previesť aj v smere z Čierny Balog – Dobroč, kde sa stretnete s raritou v podobe koľajiska medzi tribúnou fanúšikov a futbalovým ihriskom.

Pre predstavu o čom hovoríme si pozrite toto video.

Čo vás čaká

Cyklodrezina je určená pre 4 osoby – 2 až 3 dospelé a 1 dieťa do 150 cm. Je poháňaná dvoma osobami (áno, výlet si budete musieť odmakať), ktoré sedia ako na klasickom bicykli a pedálujú. Dve osoby sedia  na samostatných miestach a ich jedinou úlohou je kochať sa okolitou prírodou J.  Keďže je bezpečnosť prvoradá, tieto miesta sú vybavené bezpečnostnými pásmi. Predné sedadlo je vhodnejšie pre menši osoby (do 150cm). Drezina je vybavená košíkom, kde si môžete odložiť vašu ľahšiu batožinu.

Cyklodrezinu si možete vyzdvihnuť na dvoch miestach a jazdiť na dvoch tratiach.

Hlavné depo nájdete v obci Hronec priamo na námestí, kde v minulosti jazdila už spomínaná Čiernohronská železnica. Na tomto výdajnom mieste je k dispozícii 10 drezín. Trať je jednosmerná, a tak je smer a čas pevne stanovený a je dôležité ho striktne dodržať, nakoľko by stret drezín mohol byť veľmi nebezpečný. Dopoludnia od 9:00 – 12:00 sa jazdí smer Hronec – Čierny Balog (Šánske), popoludní sa vracajú dreziny do depa z Čierneho Balogu – (Šánske) do Hronca od 12:00 – 17:00. Trať má dĺžku 6 km a vedie nádherným kútom Horehronia popri krásnych meandroch Hrončianskej doliny. 

Mimo hlavnej sezóny železničky je možné si túto trasu predlžiť o 3 km, a tak sa dostať priamo do obce Čierny Balog na hlavnú stanicu ČHŽ.

Na trase nájdete miesta, kde si môžete oddýchnuť spraviť si malú prestávku, piknik, pohrať sa s deťmi, vydať sa na malú prechádzku alebo sa len jednoducho pokochať okolitým svetom.

Druhé depo sa nachádza primo v obci Čierny Balog na hlavnej stanici Čiernohronskej železnice. Tu sú k dispozícii 4 cyklodreziny.

Jazda je tu však možná len mimo hlavnej sezóny železničky v smere Čierny Balog  Dobroč. Táto trať má dĺžku 4 km a je, už vyššie spomínanou raritou. Vedie totižto medzi tribúnou pre divákov a futbalovým ihriskom.

Dôležité informácie

Možno si myslíte, že nemáte na drezinu dostatočnú kondičku, ale opak je však pravdou. Aj napriek tomu, že nemá viacero prevodových stupňov pedálovanie nie je natoľko fyzicky náročné, aby ho nezvládol bežný dospelý človek či staršie dieťa. Na výlet drezinou sa treba však vhodne pripraviť. Keďže sú Cyklodreziny otvoreným dopravným prostriedkom (bez striešky), odporúčame myslieť aj na možné zmeny počasia. Tak ako sa spieva “do batôžka si nalož…“ čiapku, rukavičky, nepremokavú bundu a podobne J

Pokiaľ stále váhate, tak už prestaňte a Cyklodrezinu si jednoducho zarezervujte a vyskúšajte si tento jedinečný zážitok. Vyberte si len čas a miesto nástupu a objednajte si drezinu.

Používanie cyklodreziny je vám na začiatku jazdy dôsledne a dôkladne vysvetlené.  Následne podpíšete najomnú zmluvu a vydáte sa na výlet.

Všetky dôležité informácie si prečítate tu.  

Krátky video návod ako si mechanicky otočiť cyklodrezinu nájdete tu.

Výlety na koňoch

Momenty

Sledujte naše tipy na výlety, nádherné neobjavené horehronské zákutia, príbehy domácich a zážitky z našej produkcie.

STEY tuned

čo nové a zaujímavé v našom regióne zažiješ

Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov a udeľujete súhlas so zasielaním aktualizácií od našej spoločnosti.

STEY

Kontakt

Zuzana Bachratá
+421 944 923 292

Kontakt

Jerguš Tesák
+421 907378704