Prihlásenie

Registrácia

Keď si vytvoríte účet, budete môcť sledovať stav Vašich platieb, objednávok a môžete hodnotiť produkty.
Užívateľské meno*
Heslo*
Potvrďte heslo*
Meno*
Priezvisko*
Email*
Tel.*
Štát*
* Vytvorením účtu súhlasíte s Terms of Service and Privacy Statement.

Máte už registráciu?

Prihlásenie

STEY: Horehronie a stredné Slovensko

Horehronie, región plný nádherných miest v srdci Slovenska.

Horehronie na strednom Slovensku sa pýši pozostatkami impozantnej hornatej krajiny, kde dodnes pretrváva symbióza človeka s prírodou. Vďaka výhodnej centrálnej polohe umožňuje pohodlné objavovanie samotného regiónu a jeho okolia. Všetky zaujímavé lokality sa nachádzajú do hodiny od vás. Takto máte príležitosť vyskúšať najrôznejšie atrakcie a navštíviť množstvo zaujímavých miest, ktoré Horehronie ukrýva.

Stey

Turistika

Nízke Tatry sú druhé najvyššie slovenské pohorie. Turisti si môžu vybrať z dvoch možností, ako spoznávať horehronské vrchy. Tou prvou je výlet na hrebeň, kde môžete využiť možnosť aspoň jednodňového prespatia. Výborným štartovacím miestom na vrcholy sú pôvabné rurálne dedinky Telgárt alebo Šumiac, ktoré ležia na úpätí Kráľovej hole. Vrcholy hrebeňov ponúkajú nádherný výhľad: z jednej strany sa vynárajú štíty Vysokých Tatier, z druhej sa rozprestiera malebná horehronská krajina.

Stey

Alebo sa vyberte na návštevu najväčšieho lyžiarskeho rezortu na Slovensku. Dominuje mu najnavštevovanejší vrch Nízkych Tatier Chopok, kde si určite nezabudnite urobiť selfie.

Stey

Oproti rušným Nízkym Tatrám ponúkajú Veporské vrchy a Muránska planina ticho a pokoj. Pre túto majestátnu horskú oblasť je charakteristická nižšia nadmorská výška, v ktorej sa mení krasové a lesné prostredie. Pripravte sa na divokú prírodu s minimálnymi zásahmi človeka.

Stey

Cykloturistika

Milujete cyklistiku a nebojíte sa výziev? Na Horehroní vás čaká 750 kilometrov cyklotrás horskými a lesnými cestami, aj otvorenou krajinou.

Využite možnosť a prenajmite si elektrický bicykel. Požičovne a nabíjacie stanice sú k dispozícii v celom regióne. Či už máte bicykel, elektrický bicykel alebo motorku, región je cestovateľom na dvoch kolesách naklonený.

Stey

Vidiek

História regiónu je úzko spätá s pastierstvom, poľnohospodárstvom a šľachtením koní špeciálnej sorty Hucul, ktoré sa až dodnes vykonávajú tradičným spôsobom. Navštívte farmy, chalupy a salaše a nechajte sa zlákať úžasnou domácou kuchyňou. Zatiaľ čo budete vychutnávať po domácky pripravené jedlá, vaše deti môžu zblízka spoznávať život domácich zvierat.

Stey

Podzemný svet jaskýň Horehronia a blízkeho okolia

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Okrem turistov si na svoje prídu aj dobrodruhovia. Nekomerčné horolezecké trasy v Jaskyni mŕtvych netopierov patria medzi najnáročnejšie trasy v strednej Európe, speleotreking si tu vyžaduje určitú fyzickú zdatnosť. Jaskyňa sa nachádza pod vrcholom Ďumbiera, na vstupnú stanicu sa dostanete za dve hodiny.

Stey

Bystrianska jaskyňa

Je symbolom horehronského regiónu. Je ideálna pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi aj ľudí s menšou fyzickou kondíciou. Nachádza sa v centre Horehronia, len 5 minút od parkoviska.

Stey

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Len hodinu cesty z horehronského regiónu je dostupná jedinečná európska jaskyňa s aragonitovou výzdobou (ďalšie dve z troch známych jaskýň tohto typu sa nachádzajú v Argentíne a Mexiku), ktorá je zapísaná aj na zozname dedičstva Unesco.

Demänovské jaskyne

Hodinu cesty z Horehronia nájdete ďalší unikát, najdlhší jaskynný systém na Slovensku. Demänovská ľadová jaskyňa je jednou z najstarších ľadovcových jaskýň v Európe, Demänovská jaskyňa slobody zas patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie jaskyne u nás.

Dobšinská ľadová jaskyňa

V porovnaní s ostatnými európskymi ľadovými jaskyňami sa môže pochváliť celoročným zaľadnením, a to napriek nižšej nadmorskej výške. Právom sa považuje za slovenský skvost, ktorý nájdete aj na zozname dedičstva Unesco. Nachádza sa hodinu cesty z centra regiónu.

Gastronómia

Kuchyňu na strednom Slovensku charakterizujú tradičné múčne jedlá. Prvými sú knedličky alebo noky rôznych tvarov, ktoré môžete ochutnať v slanej i sladkej verzii. Turisti si tiež radi pochutnávajú na mäsových špecialitách, klobásach a dusenom mäse. Región je bohatý na lesné plody: huby a ovocie. Ochutnať môžete aj mliečne produkty z fariem a salašov, najmä z výnimočného ovčieho syra, ako sú parenice a mäkký syr.

Stey

Vodné zdroje

Počas horúcich letných dni vás osvieži ekologické kúpanie v prírodných rybníkoch (ktoré je nielen ekologické, ale aj ekonomické). Ak chcete spraviť niečo pre svoje zdravie a príjemne zrelaxovať, navštívte niektoré z množstva kúpeľov a vodných parkov, ktoré vznikli vďaka bohatým minerálnym a geotermálnym prameňom. Nezabudnuteľným dobrodružstvom je aj populárny rafting na Hrone, ktorý poteší všetky vekové kategórie.

Stey

Zanechať komentár